Ավտոերթերի ընթացքում 91 անձ է բերման ենթարկվել
Երևանում անհնազանդության ակցիաների ժամանակ այսօր՝ մայիսի 16–ին, ոստիկանական բաժիններ բերման է ենթարկվել 91 անձ։
Ոստիկանությունից NEWS.am-ին փոխանցեցին, որ քաղաքացիները բերման են ենթարկվել վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182 հոդվածով նախատեսված արարքի համար (ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելը):
Այսօր՝ մայիսի 16-ին, «Դիմադրության» շարժումը 5 ուղղություններով ավտոերթեր է անցկացրել: Ոստիկանները որոշ հատվածներում կանգնեցրել ու բերման են ենթարկել վարորդներին, նաև մեքենաները տարել են տուգանային հրապարակ:

Полиция задержала в Ереване 91 участника акций неповиновения
Участники Движение сопротивления сегодня с раннего утра проводят в Ереване автопробеги по разным направлениям и акции информирования. Полиция Армении продолжает задерживать участников акций гражданского неповиновения.
"В различных частях Еревана задержаны и доставлены в отделы полиции 91 человек", - сообщили Aysor.am в полиции.
Участники акций подвергнуты приводу за нарушение требований статьи 182 Кодекса об административных правонарушениях (невыполнение законного требования служащего войск полиции или служащего полиции).