Փաշինյանը շնորհավորական նամակ է հղել Ղազախստանի նախագահին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական նամակ է հղել Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Նամակում ասված է.
ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս և լավագույն բարեմաղթանքներս Ձեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ պետական և քաղաքական գործունեության մեջ Ձեր հարուստ փորձը կշարունակի ծառայել Ղազախստանի կյանքում կարևոր փոփոխությունների իրականացման ու միջազգային ասպարեզում երկրի հեղինակության ամրապնդման շահերին։
Վստահ եմ, որ մեր համատեղ ջանքերը ուղղված կլինեն հայ-ղազախական համագործակցության ողջ շրջանակին նոր լիցք հաղորդելուն, այդ թվում՝ եվրասիական ինտեգրացիոն մեխանիզմների և բազմակողմ կառույցների շրջանակներում։

Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory letter to the President of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev on the occasion of his birthday. The letter reads,
"Dear Kassym-Jomart Kemelevich,
Please accept my sincere congratulations and best wishes on the occasion of your birthday.
I am convinced that your rich experience in state and political activities will continue to serve the interests of making significant changes in the life of Kazakhstan and strengthening the country's reputation in the international arena.
I am confident that our joint efforts will be aimed at giving a new impetus to the entire framework of the Armenian-Kazakh cooperation, including within the framework of Eurasian integration mechanisms and multilateral structures.