ՀԱՊԿ ԽՎ խորհուրդը հունիսին Երևանում կանցկացվի
ՀԱՊԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի խորհուրդը հունիսի 6-ին Երեւանում կանցկացվի։ Այս մասին Պետդումայի լիագումար նիստում հայտարարել է խոսնակ Վյաչեսլավ Վոլոդինը։
«Տեղեկացնում եմ ձեզ, որ հունիսի 6-ին Երևանում տեղի կունենա Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՀԱՊԿ ԽՎ) խորհուրդը»,- նշել է Դումայի նախագահը։
Նա խնդրել է պատգամավորներին պլանավորել իրենց աշխատանքային գրաֆիկը՝ հաշվի առնելով այս հանդիպումը, ինչպես նաև Բելառուսի և Ռուսաստանի խորհրդարանական վեհաժողովի հունիսի վերջին նախատեսված հանդիպումը։
«Հունիսի 20-ին տեղի կունենա Բելառուսի և Ռուսաստանի Խորհրդարանական վեհաժողովը»,- նշել է Վյաչեսլավ Վոլոդինը։ Դումայի նախագահն ընդգծել է, որ բոլոր քաղաքական խմբակցություններից 24 պատգամավորներից բաղկացած մեծ պատվիրակություն կուղարկվի Մինսկ՝ Բելառուսի և Ռուսաստանի խորհրդարանական ժողովի համար։
Պետդումայի նախագահն այսօր հեռախոսազրույցներ է ունեցել Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Վլադիմիր Անդրեյչենկոյի հետ, որոնց ընթացքում քննարկվել է ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի Խորհրդի նիստի օրակարգը։

Совет Парламентской ассамблеи ОДКБ пройдет в июне в Ереване
Председатель Госдумы Вячеслав Володин в ходе пленарного заседания заявил, что 6 июня в Ереване пройдет Совет Парламентской ассамблеи Организации Договора о коллективной безопасности (ПА ОДКБ), сообщает Дума.ТВ.
''Хочу проинформировать, что 6 июня состоится Совет Парламентской ассамблеи Организации Договора о коллективной безопасности (ПА ОДКБ) в Ереване'',- отметил спикер Думы.
Он обратился к депутатам с просьбой спланировать рабочий график с учетом данного заседания, а также запланированного на конец июня заседания Парламентского собрания Белоруссии и России.
''20 июня состоится Парламентское Собрание [Союза] Беларуси и России. У нас депутация большая - 24 депутата Госдумы'',- отметил Вячеслав Володин.
Спикер Госдумы сегодня провел телефонные разговоры с председателем Национального Собрания Армении Аленом Симоняном и председателем Палаты представителей Национального собрания Республики Беларусь Владимиром Андрейченко, в ходе которого обсуждалась повестка заседания Совета Парламентской ассамблеи ОДКБ.