Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է «Ազատ Հայրենիք» կուսակցության ակտիվի հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 19-ին այցելել է «Ազատ Հայրենիք» կուսակցության գրասենյակ և հանդիպել կուսակցական ակտիվի հետ:
Քննարկվել է երկրի անվտանգությանը, սոցիալ-տնտեսական իրավիճակին, տարածաշրջանային ու աշխարհաքաղաքական զարգացումներին և այդ համատեքստում Արցախի Հանրապետության ապագային առնչվող հարցերի լայն շրջանակ։ Հանրապետության նախագահը պատասխանել է նաև ներկաներին հուզող հարցերին։
Երկրի ղեկավարը կարևորել է կուսակցությունների հետ նման ձևաչափով հանդիպումները, ընդգծել, որ առկա մարտահրավերներին հաջողությամբ դիմագրավելու համար անհրաժեշտ է բոլոր կարող ուժերի ջանքերի համախմբում:
Հանդիպմանը ներկա էին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը և «Ազատ Հայրենիք-ՔՄԴ» խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Արթուր Հարությունյանը։

Президент Арцаха встретился с активом партии "Азат Айреник"
19 мая президент Республики Арцах Араик Арутюнян посетил офис партии "Азат Айреник" ("Свободная Родина"), где встретился с активом партии.
Был обсужден широкий круг вопросов, касающихся безопасности страны, социально-экономической ситуации, региональных и геополитических развитий и в этом контексте будущего Республики Арцах. Президент республики ответил на вопросы, волнующие присутствующих.
Глава государства отметил важность встреч с политическими партиями в таком формате, подчеркнув, что для успешного преодоления существующих вызовов необходима консолидация всех здравых сил страны.
На встрече присутствовали председатель Национального собрания Артур Товмасян, руководитель парламентской фракции "Свободная Родина - Объединенный гражданский альянс" Артур Арутюнян.