Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է «Ազատ Հայրենիք» կուսակցության ակտիվի հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 19-ին այցելել է «Ազատ Հայրենիք» կուսակցության գրասենյակ և հանդիպել կուսակցական ակտիվի հետ:
Քննարկվել է երկրի անվտանգությանը, սոցիալ-տնտեսական իրավիճակին, տարածաշրջանային ու աշխարհաքաղաքական զարգացումներին և այդ համատեքստում Արցախի Հանրապետության ապագային առնչվող հարցերի լայն շրջանակ։ Հանրապետության նախագահը պատասխանել է նաև ներկաներին հուզող հարցերին։
Երկրի ղեկավարը կարևորել է կուսակցությունների հետ նման ձևաչափով հանդիպումները, ընդգծել, որ առկա մարտահրավերներին հաջողությամբ դիմագրավելու համար անհրաժեշտ է բոլոր կարող ուժերի ջանքերի համախմբում:
Հանդիպմանը ներկա էին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը և «Ազատ Հայրենիք-ՔՄԴ» խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Արթուր Հարությունյանը։

On May 19, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan visited the office of the "Free Homeland" Party and met with active party members.
A wide range of issues related to the country's security, social and economic situation, regional and geopolitical developments and within this context the future of the Artsakh Republic were on the discussion agenda. The republic's President responded to the questions of those present.
The Head of the State highlighted meetings with parties in such a format underlining that efforts of all the capable forces should be consolidated to overcome the current challenges.
NA Chairman Arthur Tovmasyan and "Free Homeland-UCA" faction leader Arthur Harutyunyan were present at the meeting.