Վարչապետի աթոռը զավթած անձը իրավունք չունի Հայաստանի Հանրապետության, հայ ժողովրդի անունից որևէ փաստաթուղթ ստորագրել կամ որևէ պայմանավորվածություն ձեռք բերել։ Նրա կողմից որևէ համաձայնություն, որը ձեռք կբերվի այս օրերին, մեզ համար լեգիտիմ չէ և մենք դա չենք ընդունելու, Ֆրանսիայի հրապարակում ընթացող հանրահավաքին հայտարարեց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը, փոխանցում է Aysor.am-ը:
Արթուր Վանեցյանն անդրադարձավ նաև համընդհանուր պայքարին՝ վստահեցնելով՝ հաղթանակը մոտ է։
«Պետք է մեկ բռունք դարձած՝ գնանք առաջ։ Թույլ չենք տալու, որ Հայաստանը թրքանա։ Թույլ չենք տալու, որ Հայաստանը թուրքի առաջ ծնկած ապրի։ Սրանց վռնդելու ենք և կառուցելու ենք մեր երազած հայրենիքը»,- ասաց նա։
Արթուր Վանեցյանն, արձագանքելով իշխանության տարածած թեզերին, թե ընդդիմությունը ծրագիր ու օրակարգ չունի, ընդգծեց՝ իրական և արժանապատիվ խաղաղություն հաստատելու ծրագիրն էլ, օրակարգն էլ կա և ներկայացված է։
«Ուղղակի սրանք, կառչած մնալով իրենց աթոռներից, բոլորին մոլորեցնում են։ Բայց տեսնու՞մ եք՝ երթի, ողջ օրվա ընթացքում ինչպես են մարդիկ մեզ ողջունում։ Գրեթե չկա այնպիսի մարդ, ով չի ողջունում երթի, Համազգային շարժման մասնակիցներին։
Սա իրապես համազգային շարժում է, սա հայկական շարժում է, և շատ կարճ ժամանակ հետո ենք ունենալու ենք արդյունք։ Հաղթանակը շատ մոտ է»,- հայտարարեց Արթուր Վանեցյանը։

Узурпировавший кресло премьер-министра не имеет права от имени Республики Армения, армянского народа подписывать какой-то документ или достигать какого-то соглашения. Любое достигнутое им в эти дни соглашение для нас нелегитимно и не будет принято, заявил сегодня в ходе митинга на площади Франции руководитель фракции ''Честь имею'', председатель партии ''Родина'' Артур Ванецян, передает Aysor.am
Он обратился также к всеобщей борьбе, заверив, что победа близка.
''Мы должны идти вперед, став единым кулаком. Мы не позволим, чтобы Армения была отуречена. Мы не позволим, чтобы Армению поставили на колени перед турком. Мы выгоним их и построим страну нашей мечты'', - сказал Артур Ванецян.
Артур Ванецян, обратившись к распространяемым властями тезисам, что у оппозиции нет программы и повестки, подчеркнул, что представлены и повестка, и программа достижения реального и достойного мира.
''Просто эти, вцепившись за свои кресла, пытаются ввести всех в заблуждение. Но вы видите, как люди приветствуют нас и во время шествий, и в течение всего дня. Практически нет такого человека, который не приветствует участников шествия, всенародного движения.
Это действительно всенародное движение, это армянское движение и мы вскоре достигнем результата. Победа близка'', - заявил Артур Ванецян.