Ուկրաինայի Գերագույն Ռադան հավանություն է տվել Ռուսաստանից և Բելառուսից դեղերի ներմուծումն արգելելու մասին օրինագծին։ Այս մասին կիրակի հայտնել է «Strana»-ի ուկրաինական հրատարակությունը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
Համապատասխան փաստաթուղթը Ռադա է ներկայացվել ապրիլի 25-ին։ Այն նախաձեռնել են իշխող «Ժողովրդի ծառա» կուսակցության ավելի քան 20 պատգամավորներ։
Խորհրդարանականները նշել են, որ Ուկրաինայում արդեն արգելք կա Ռուսաստանից դեղերի ներմուծման վրա, սակայն, նրանց կարծիքով, միջազգային դեղագործական ընկերությունների ռուսական ձեռնարկություններում արտադրված դեղամիջոցները դեռ կարող են մուտք գործել երկիր։

Верховная рада одобрила законопроект о запрете ввоза лекарственных средств из России и Белоруссии. Об этом сообщило в воскресенье украинское издание "Страна", передает ТАСС
Соответствующий документ внесен в Раду 25 апреля. Его инициаторами выступили более 20 депутатов от правящей партии "Слуга народа". Парламентарии отмечали, что на Украине уже действует запрет на ввоз медпрепаратов из России, однако, по их мнению, в страну все еще могут попасть лекарства, произведенные на российских предприятиях международных фармацевтических компаний.
20 марта Минздрав Украины запретил продажу и применение в стране 39 лекарственных средств, производители которых имеют юридический адрес или адрес места ведения деятельности в Белоруссии.