«Դիմադրություն» շարժումն այսօր հանրահավաք չի հրավիրի. պատճառը եղանակային պայմաններն են։
«Այսօր՝ վաղ առավոտվանից, շարունակվում են անհնազանդության ակցիաները. մեր հարյուրավոր քաղաքացիներ ամենատարբեր ձևերով ամեն օր դրսևորում են իրենց արդար բողոքը:
Վատ եղանակային պայմանները հաշվի առնելով՝ այսօր հանրահավաք և երթ նախատեսված չեն։ Վաղը՝ մայիսի 24-ին՝ առավոտյան ժամը 08:00-ին, բոլորս պետք է լինենք Ֆրանսիայի հրապարակում. միասին կարևոր անելիք ունենք:
Իսկ նույն օրը երեկոյան՝ ժամը 19:00-ին, այս անգամ արդեն Սասունցի Դավթի արձանի մոտ կմեկնարկի մեր հանրահավաքը:
Այս շաբաթվա ընթացքում մենք մեր ավանդական հանրահավաքները մեկնարկելու ենք Երևանի տարբեր վարչական շրջաններից` այդ վայրերում ապրող մեր քաղաքացիներին ավելի լավ առիթ տալով միանալու համազգային շարժմանը:
Եվ ուրեմն, կհանդիպենք մայիսի 24-ին՝ ժամը 08:00-ին, Ֆրանսիայի հրապարակում», - այս մասին Facebook-յան իր էջում գրել է ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը։

Учитывая плохие погодные условия, Движение сопротивления сегодня не проведет митинг, передает Aysor.am.
"Сегодня с раннего утра продолжаются акции неповиновения: сотни наших граждан каждый день выражают свой протест в самых различных формах.
Учитывая плохие погодные условия, митинг и шествие сегодня не предусмотрены. Завтра 24 мая, в 08:00 утра, мы все должны быть на площади Франции, у нас есть важное дело.
В тот же день вечером, в 19:00, стартует наш митинг у памятника Давиду Сасунскому.
В течение этой недели мы будем начинать наши традиционные митинги в различных административных районах Еревана, предоставив жителям этих районов более хороший повод присоединиться к общенациональному движению.
Итак, встретимся 24 мая в 08:00 на площади Франции", - написал на своей странице в Facebook вице-спикер парламента, представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян.