ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունել է Աշխարհի և Եվրոպայի բազկամարտի բազմակի չեմպիոն, միջազգային կարգի սպորտի վարպետ Աշոտ Ադամյանին
Մայիսի 24-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն Աշխարհի և Եվրոպայի բազկամարտի բազմակի չեմպիոն, միջազգային կարգի սպորտի վարպետ Աշոտ Ադամյանի խնդրանքով ընդունել է նրան:
Շնորհավորելով չեմպիոնական տիտղոսը տարիներ շարունակ ոչ մեկին չզիջելու համար՝ Ալեն Սիմոնյանը հետաքրքրվել է մարզիկի վերջին՝ մայիսի 14-ին Բուխարեստում կայացած բազկամարտի Եվրոպայի առաջնությունից, երբ մարզասերների աչքից չէր վրիպել երրորդ տեղը զբաղեցրած ադրբեջանցի մարզիկի ոտնաթաթերի վրա կանգնելու դրվագը, որով փորձ էր արվում բարձրահասակ երևալ և ստվերել Եվրոպայի առաջնության հաղթող Աշոտ Ադամյանին:
Սպորտի վարպետը տեղեկացրել է ԱԺ նախագահին, որ տվյալ պահին չի նկատել այդ մարզիկի պահվածքը՝ տարված լինելով մեր հիմնով և հաղթանակով: Աշոտի ներկայացմամբ՝ մրցման ընթացքում ևս թուրք և ադրբեջանցի մրցակիցները փորձել են հոգեբանական ճնշում գործադրել, սակայն նրան շեղել չի ստացվել, քանի որ, ինչպես կատակով նկատում է չեմպիոնը, մրցակիցների լեզուն պարզապես չի հասկացել:
Մարզիկը նշել է նաև, որ սպորտային կարիերայի ընթացքում հանդես է եկել 60 կգ քաշային կատեգորիայում և սա առաջին անգամն էր, երբ ավելացած՝ 65 կգ քաշով է դուրս եկել մրցման: Սիմոնյանի այն նկատառմանը, թե արդյոք սա նրա վերջնական քաշն է, երիտասարդ մարզիկը պատասխանել է, որ ամեն ինչ առջևում է՝ ժպիտով հավելելով, որ չի ուզում գիրանալ:
Ալեն Սիմոնյանը հետաքրքրվել է մարզաձևի հեռանկարներով՝ ևս մեկ անգամ շնորհավորելով Աշոտ Ադամյանին նշանակալի հաջողություն գրանցելու առթիվ և իր կողմից հուշանվեր է հանձնել:

On May 24, the RA NA President Alen Simonyan received the Multiple World and European Arm Wrestling Champion, Master of Sports of International Class Ashot Adamyan by his request.
Congratulating Ashot Adamyan for not giving up anybody the champion title for many years, Alen Simonyan was interested in the athlete’s last European Arm Wrestling Championship held in Bucharest on May 14, when the episode of standing of the Azerbaijani athlete, who was the third, on his feet, trying to appear tall and cast shadow the winner of the European Championship Ashot Adamyan.
The Master of Sports informed the NA President that at that moment he did not notice that athlete’s behavior being obsessed with our hymn and victory. As Ashot has presented, during the competition the Turkish and the Azerbaijani competitors tried to put psychological pressure on him, but they did not succeed deviating him, as the Champion noticed jokingly that he simply did not understand the competitors’ language. The athlete also noted that during his sport career he competed in 60-kg category, and it was for the first time when he competed in 65-kg weight. To Simonyan’s remark whether this is final weight, the young athlete answered that everything is ahead, adding with smile that he did not want to gain weight.
Alen Simonyan was interested in the perspectives of the sport, once again congratulating Ashot Adamyan for registering significant success and handed him a souvenir.