Ադրբեջանի, Վրաստանի և Թուրքիայի խորհրդարանների պատգամավորները պայմանավորվել են համատեղ խորհրդարանական վեհաժողով ստեղծելու շուրջ։ Այս մասին երեքշաբթի օրը հայտնել են Վրաստանի օրենսդիր մարմնի մամուլի ծառայությունից:
«Մենք կարևոր որոշում ենք կայացրել, որ սկսենք աշխատանքները Վրաստանի, Թուրքիայի և Ադրբեջանի խորհրդարանական վեհաժողովի ստեղծման ուղղությամբ, որը մեր խորհրդարանական հարաբերությունները կբարձրացնի որակապես նոր մակարդակի»,- Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի ղեկավար Նիկոլոզ Սամխարաձեի խոսքերը մեջբերում է խորհրդարանի մամուլի ծառայությունը:
Վրաստանի խորհրդարանական պատվիրակությունը՝ Սամխարաձեի գլխավորությամբ, այցելել է Բաքու, որտեղ օրենսդիրները մասնակցել են Ադրբեջանի, Վրաստանի և Թուրքիայի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովների տարեկան հանդիպմանը։ Պատվիրակներին ընդունել է Ադրբեջանի խորհրդարանի նախագահ Սահիբա Գաֆարովան։

Депутаты парламентов Азербайджана, Грузии и Турции договорились о создании совместной парламентской ассамблеи. Об этом во вторник сообщили в пресс-службе грузинского законодательного органа по итогам визита парламентской делегации в Баку, передает ТАСС.
"Мы приняли важное решение о том, что начнем работу над созданием парламентской ассамблеи Грузии, Турции, Азербайджана, которая выведет на качественно новый уровень наши парламентские связи", - приводит пресс-служба парламента слова главы комитета по внешним связям Николоза Самхарадзе.
Грузинская парламентская делегация во главе с Самхарадзе посетила Баку, где законодатели приняли участие в работе ежегодной встречи комитетов по внешним связям Азербайджана, Грузии и Турции. Делегатов приняла спикер азербайджанского парламента Сахиба Гафарова. Следующая трехсторонняя встреча парламентских делегаций пройдет в Тбилиси.