Ֆրանսիան ողջունել է մայիսի 22-ին Բրյուսելում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի միջև Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի նախաձեռնությամբ կազմակերպված հանդիպման արդյունքները:
«Այս հանդիպումը թույլ տվեց երկու կողմերին պայմանավորվել սահմանային հարցերով երկկողմ հանձնաժողովի արագ հանդիպման շուրջ»,-ասված է Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարության հայտարարության մեջ, փոխանցում է armradio.am-ը:
«Ֆրանսիան վերահաստատում է իր աջակցությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև Եվրամիության հովանու ներքո սկսված երկխոսությանը և կշարունակի նպաստել այդ երկխոսությանը իր ազգային կարգավիճակով, որպես Եվրամիության խորհրդի նախագահ և որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրի», — հայտնել են նախարարությունից։

France has welcomed the results of the meeting organized on the initiative of Mr. Charles Michel, President of the European Council, between Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev in Brussels on May 22, armradio.am reports.
“This meeting allowed the two parties to agree on a quick meeting of the bilateral commission on border issues,” the French Ministry of Foreign Affairs said in a statement.
“France reaffirms its support for the dialogue initiated between Armenia and Azerbaijan under the auspices of the European Union and will continue to contribute to this dialogue in its national capacity, in its capacity as President of the Council of the European Union and as Co-Chair of the OSCE Minsk Group,” the Ministry said.