Ֆրանսիան ողջունել է մայիսի 22-ին Բրյուսելում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի միջև Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի նախաձեռնությամբ կազմակերպված հանդիպման արդյունքները:
«Այս հանդիպումը թույլ տվեց երկու կողմերին պայմանավորվել սահմանային հարցերով երկկողմ հանձնաժողովի արագ հանդիպման շուրջ»,-ասված է Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարության հայտարարության մեջ, փոխանցում է armradio.am-ը:
«Ֆրանսիան վերահաստատում է իր աջակցությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև Եվրամիության հովանու ներքո սկսված երկխոսությանը և կշարունակի նպաստել այդ երկխոսությանը իր ազգային կարգավիճակով, որպես Եվրամիության խորհրդի նախագահ և որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրի», — հայտնել են նախարարությունից։

Франция приветствует итоги состоявшейся 22 мая в Брюсселе встречи между премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым. Как передает Sputnik Армения, об этом говорится в заявлении МИД Франции.
"Эта встреча, проведенная по инициативе президента Европейского совета Шарля Мишеля, привела к тому, что обе стороны договорились о проведении заседания двусторонней пограничной комиссии.
Франция подтверждает свою поддержку диалогу между Арменией и Азербайджаном под эгидой ЕС и будет способствовать этому диалогу в национальном качестве в качестве председателя Совета Европейского Союза и сопредседателя Минской группы ОБСЕ", - отмечается в заявлении.