ՀՀ ԱԳ նախարարն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչին
Մայիսի 26-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել անձնական ներկայացուցչի մանդատից բխող հարցերի լայն շրջանակի: Արարատ Միրզոյանը վերահաստատել է հայկական կողմի դիրքորոշումը ԼՂ հակամարտության համապարփակ կարգավորման շուրջ՝ այս համատեքստում ընդգծելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության միջնորդական դերը։
Քննարկվել են նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման ու սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի աշխատանքների, տարածաշրջանում տնտեսական կապերի և տրանսպորտային կոմունիկացիաների ապաշրջափակման հետ կապված հարցեր:

Ararat Mirzoyan Received the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office
On May 26, Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan received the Personal Representative of the Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk.
During the meeting a wide range of issues deriving from the mandate of the Personal Representative were touched upon. Ararat Mirzoyan reaffirmed the position of the Armenian side on the comprehensive settlement of the Nagorno-Karabakh conflict, emphasizing in this context the mediating role of the OSCE Minsk Group Co-Chairmanship.
Issues related to the works of the Commission on Demarcation and Border Security between Armenia and Azerbaijan, and unblocking of economic and transport communications in the region were also discussed.