ՀՀ ԱԳ նախարարն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչին
Մայիսի 26-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել անձնական ներկայացուցչի մանդատից բխող հարցերի լայն շրջանակի: Արարատ Միրզոյանը վերահաստատել է հայկական կողմի դիրքորոշումը ԼՂ հակամարտության համապարփակ կարգավորման շուրջ՝ այս համատեքստում ընդգծելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության միջնորդական դերը։
Քննարկվել են նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման ու սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի աշխատանքների, տարածաշրջանում տնտեսական կապերի և տրանսպորտային կոմունիկացիաների ապաշրջափակման հետ կապված հարցեր:

Глава МИД Армении принял личного представителя действующего председателя ОБСЕ
26 мая министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян принял личного представителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспршика.
В ходе встречи был затронут широкий круг вопросов, вытекающих из мандата личного представителя. Арарат Мирзоян подтвердил позицию армянской стороны по всеобъемлющему урегулированию нагорно-карабахского конфликта, подчеркнув в этом контексте посредническую роль сопредседательства Минской группы ОБСЕ.
Были также обсуждены вопросы, связанные с работой Комиссии по делимитации и безопасности границ между Арменией и Азербайджаном, разблокированием экономических связей и транспортных коммуникаций в регионе.