Մոսկվան ակնկալում է, որ Կիևը ընդունի ՌԴ կողմից հնչեցված պահանջները. Պեսկով
Մոսկվան սպասում է, որ Կիևը կընդունի Ռուսաստանի հնչեցրած պահանջները և կհասկանա իրական իրավիճակը: Այս մասին լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Մոսկվան սպասում է, որ Կիևը կընդունի Մոսկվայի պահանջները և կգիտակցի դե ֆակտո իրավիճակը, իրական իրավիճակը»,- ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչ զիջումներ է ակնկալում Մոսկվան Կիևից։
«Սրանք տարածքային զիջումներ չեն, ևս մեկ անգամ կրկնում եմ, Կիևը պետք է ճանաչի դե ֆակտո իրավիճակը և պարզապես սթափ դատի»,- ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք դա վերաբերում է նաև տարածքային զիջումներին։

Кремль: Москва ждет от Киева принятия озвученных РФ требований
Москва ждет от Киева принятия озвученных Россией требований и осознания реальной ситуации, заявил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает РИА Новости
"Москва ждет от Киева принятия требований Москвы и осознания ситуации де-факто, реальной ситуации, которая существует", - сказал Песков, отвечая на вопрос о том, каких уступок ждет Москва от Киева.
"Это не территориальные уступки. Киеву нужно, еще раз повторяю, признать ситуацию де-факто и просто трезво оценить", - уточнил Песков, отвечая на вопрос о том, касается ли это и территориальных уступок.