ԱԽ քարտուղարը մանրամասնել է, թե առաջիկա հանդիպմանը ինչ են քննարկելու սահմանազատման հարցերով հանձնաժողովները
Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը մանրամասներ է հայտնել, թե Մոսկվայում կայանալիք երկրորդ հանդիպմանը ինչ են քննարկելու Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովները։
«Օրակարգում լինելու են սահմանազատմանը և սահմանագծմանը վերաբերվող հարցեր։ Քննարկվելու է, թե ինչպես ենք շարունակելու առաջ գնալ այս գործընթացում։ Ինչ վերաբերվում է հանդիպման օրվան և ժամին, փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի կողմից հայտարարություն կլինի»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Գրիգորյանը։
Անդրադառնալով հայկական հանձնաժողովի փոքրաթիվ և ոչ թիրախային մասնագետներով հագեցած լինելու հարցին՝ Գրիգորյանը ասաց, որ սահմանազատման և սահմանագծման աշխատանքային խմբի թվաքանակը որևէ մեծ նշանակություն չունի, որովհետև բոլոր հարցերը միջգերատեսչական քննարկումներ են անցնում, և բանակցությունների գնալուց առաջ աշխատանքային խումբը պատրաստություն է անցնում:
«Եթե աշխատանքային խմբի անդամը նախարարի տեղակալ է, դա չի նշանակում, որ նախարարության այլ աշխատակիցներ չեն մասնակցում գործընթացի նախապատրաստմանը։ Թվաքանակի հետ կապված ես որևէ խնդիր չեմ տեսնում»,- ասաց Գրիգորյանը։
Իսկ ինչ վերաբերվում է հարցին, թե ինչու ընդդիմադիր գործիչները ներառված չեն աշխատանքային խմբում՝ Գրիգորյանը պատասխանեց, որ նրանք ներկայացված չեն գործադիրում, և դա տրամաբանական է, թե ինչու ներառված չեն հանձնաժողովի կազմում։

Секретарь СБ Армении сообщил подробности того, что будут обсуждать комиссии по делимитации на следующей встрече
Секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян сообщил подробности  того, что будут обсуждать комиссии по делимитации и безопасности границы между Арменией и Азербайджаном на второй встрече, которая состоится в Москве.
"На повестке встречи будут вопросы делимитации и демаркации. Время встречи объявит вице-премьер Мгер Григорян", - как передает "Арменпресс", сказал Григорян на брифинге с журналистами.
Коснувшись вопроса небольшого состава армянской комиссии, в котором нет целевых специалистов, Григорян сказал, что численность комиссии не имеет большого значения, поскольку все вопросы проходят этап межведомственных обсуждений, и комиссия готовится к переговорам.
"Если членом рабочей группы является замминистра, это не означает, что другие сотрудники министерства не участвуют в подготовке. Я не вижу никаких проблем с количеством", - сказал Григорян.
На вопрос, почему оппозиционеры не включены в рабочую группу, Григорян ответил, что они не представлены в исполнительной власти, и вполне логично, что их нет и в комиссии.