ԱԽ քարտուղարը մանրամասնել է, թե առաջիկա հանդիպմանը ինչ են քննարկելու սահմանազատման հարցերով հանձնաժողովները
Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը մանրամասներ է հայտնել, թե Մոսկվայում կայանալիք երկրորդ հանդիպմանը ինչ են քննարկելու Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովները։
«Օրակարգում լինելու են սահմանազատմանը և սահմանագծմանը վերաբերվող հարցեր։ Քննարկվելու է, թե ինչպես ենք շարունակելու առաջ գնալ այս գործընթացում։ Ինչ վերաբերվում է հանդիպման օրվան և ժամին, փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի կողմից հայտարարություն կլինի»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Գրիգորյանը։
Անդրադառնալով հայկական հանձնաժողովի փոքրաթիվ և ոչ թիրախային մասնագետներով հագեցած լինելու հարցին՝ Գրիգորյանը ասաց, որ սահմանազատման և սահմանագծման աշխատանքային խմբի թվաքանակը որևէ մեծ նշանակություն չունի, որովհետև բոլոր հարցերը միջգերատեսչական քննարկումներ են անցնում, և բանակցությունների գնալուց առաջ աշխատանքային խումբը պատրաստություն է անցնում:
«Եթե աշխատանքային խմբի անդամը նախարարի տեղակալ է, դա չի նշանակում, որ նախարարության այլ աշխատակիցներ չեն մասնակցում գործընթացի նախապատրաստմանը։ Թվաքանակի հետ կապված ես որևէ խնդիր չեմ տեսնում»,- ասաց Գրիգորյանը։
Իսկ ինչ վերաբերվում է հարցին, թե ինչու ընդդիմադիր գործիչները ներառված չեն աշխատանքային խմբում՝ Գրիգորյանը պատասխանեց, որ նրանք ներկայացված չեն գործադիրում, և դա տրամաբանական է, թե ինչու ներառված չեն հանձնաժողովի կազմում։

Delimitation, Demarcation Issues to Be on Agenda: Security Council Secretary on Upcoming Meeting of Border Commissions
Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan has provided details what issues the commission on delimitation and border security between Armenia and Azerbaijan are going to discuss at the upcoming second meeting in MoscowArmenpress reports.
"Issues relating to delimitation and demarcation will be on the agenda. It will be discussed how we will continue moving on this process. As for the date of the meeting, there will be a statement by Deputy Prime Minister Mher Grigoryan", Grigoryan said.
Commenting on the question that the Armenian commission is small and involves non-targeted specialists, the Secretary of the Security Council said the number of the working group on delimitation and demarcation is not so important because all issues are passing inter-agency discussions, and before negotiations the working group is getting prepared.
"If the member of the working group is a deputy minister, it doesn’t mean that other staffers of the ministry are not participating in the preparation of the process. I do not see any problem with the number", he said.