Արցախի նախագահն ընդունել է ՀԲԸՄ պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 8-ին ընդունել է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) Հայաստանի մասնաճյուղի պատվիրակությանը՝ նախագահ Վազգեն Յակուբյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը, որին մասնակցել է նաև Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը, քննարկվել են ՀԲԸՄ արցախյան ծրագրերի ընթացքը և նոր նախաձեռնությունները:
Նախագահ Հարությունյանը գոհունակություն է հայտնել կազմակերպության հետ երկարամյա համագործակցությունից և նշել, որ այսօր Արցախում թե՛ պետական, թե՛ բարեգործական խողովակներով իրականացվող ծրագրերի բովանդակությունից ու հաջողությունից է կախված Արցախի Հանրապետության ապագան:

President of Artsakh Receives AGBU Delegation
On June 8, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan received AGBU Armenia delegation at the head of its President Vazgen Yacoubian.
The process of the projects under implementation in Artsakh and new initiatives were on the agenda of the meeting attended by Minister of State Artak Beglaryan.
President Harutyunyan expressed satisfaction with the long-term cooperation with the organization and noted that the future of Artsakh highly depends on the concept and success of the projects being carried out in Artsakh through both state and charitable channels.