Արցախի նախագահն ընդունել է ՀԲԸՄ պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 8-ին ընդունել է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) Հայաստանի մասնաճյուղի պատվիրակությանը՝ նախագահ Վազգեն Յակուբյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը, որին մասնակցել է նաև Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը, քննարկվել են ՀԲԸՄ արցախյան ծրագրերի ընթացքը և նոր նախաձեռնությունները:
Նախագահ Հարությունյանը գոհունակություն է հայտնել կազմակերպության հետ երկարամյա համագործակցությունից և նշել, որ այսօր Արցախում թե՛ պետական, թե՛ բարեգործական խողովակներով իրականացվող ծրագրերի բովանդակությունից ու հաջողությունից է կախված Արցախի Հանրապետության ապագան:

Президент Республики Арцах принял делегацию ВАБС
8 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял делегацию филиала Армянского общего благотворительного союза (АОБС) в Армении во главе с президентом Вазгеном Якубяном.
В ходе встречи, в которой принял участие государственный министр Республики Арцах Артак Бегларян, были обсуждены ход программ АОБС в Арцахе и новые инициативы.
Президент Арутюнян выразил удовлетворение многолетним сотрудничеством с организацией, отметив, что будущее Республики Арцах зависит от содержания и успеха программ, реализуемых сегодня в стране как по государственным, так и благотворительным каналам.