Արցախ է վերադարձվել Բերձորի բնակիչը, որը հունիսի 1-ին մոլորվել և ադրբեջանական կողմում էր հայտնվել
Հունիսի 1-ին  ոստիկանության հերթապահ մասում հաղորդում էր ստացվել  Բերձոր քաղաքի 69-ամյա բնակիչ Ա.Ա.-ի անհայտ կորելու մասին:
Այս մասին տեղեկացնում են  ԱՀ ՆԳ նախարարությունից։
Ոստիկանության Քաշաթաղի շրջանային բաժնի և ՌԴ խաղաղապահ առաքելության զորակազմի ծառայողների համատեղ իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում պարզվել է, որ վերջինս մոլորվել և հայտնվել է ադրբեջանական կողմում:
Խաղաղապահների միջնորդությամբ տարված բանակցությունների արդյունքում, հունիսի 9-ին ժամը 12:00-ի սահմաններում, Ա.Ա.-ն փոխանցվել է ոստիկանության Քաշաթաղի շրջանային բաժնի ծառայողներին:

The 69-year-old resident of Berdzor, lost on the Azerbaijani side, was returned to the Armenian side through the mediation of peacekeepers, ARMENPRESS reports the Police of the Ministry of Internal Affairs of the Artsakh Republic informed.
As a result of the joint search operations carried out by the Kashatagh Regional Police Department and the staff of the Russian peacekeeping mission, it turned out that the latter got lost and appeared on the Azerbaijani side.
As a result of the negotiations mediated by the peacekeepers, on June 9, at around 12:00, the citizen of Artsakh was handed over to the officers of the Kashatagh regional police department. The circumstances are being clarified.