Բելառուսի ԱԽ պետական քարտուղարը Արմեն Գրիգորյանին պաշտոնական այցով հրավիրել է Բելառուս
Հունիսի 16-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Բելառուսի Հանրապետության ԱԽ պետական քարտուղար Ալեքսանդր Վոլֆովիչի հետ, ով Երևանում է ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել հայ-բելառուսական համագործակցության օրակարգին, մասնավորապես՝ երկկողմ համագործակցությանը ՀԱՊԿ, ԵԱՏՄ, ԱՊՀ շրջանակներում:
Զրուցակիները քննարկել են երկկողմ հարաբերությունները զարգացնելու ուղիները և դրանց հեռանկարները: Բելառուսի ԱԽ պետական քարտուղարն ընդգծել է Մինսկի պատրաստակամությունը՝ ընդլայնելու երկու երկրների միջև տնտեսական ապրանքաշրջանառության ծավալները։
Հանդիպման վերջում Բելառուսի ԱԽ պետական քարտուղարն Ա․ Գրիգորյանին պաշտոնական այցով հրավիրել է Բելառուսի Հանրապետություն։

Секретари СБ Армении и Беларуси обсудили вопросы сотрудничества
Секретарь Совбеза Армен Григорян 16 июня встретился с государственным секретарем Совбеза Республики Беларусь Александром Вольфовичем, который находится в Ереване для участия в очередном заседании Комитета секретарей Совбеза ОДКБ, передает NEWS.am.
Как сообщает пресс-служба СБ, в ходе встречи стороны коснулись повестки армяно-белорусского сотрудничества, в частности, двустороннего сотрудничества в рамках ОДКБ, ЕАЭС, СНГ.
Собеседники обсудили пути развития двусторонних отношений и их перспективы. Государственный секретарь Совбеза Беларуси подчеркнул готовность Минска расширить объемы экономического товарооборота между двумя странами.
В конце встречи Государственный секретарь Совбеза Беларуси пригласил А. Григоряна с официальным визитом в Республику Беларусь.