Թուրքիայի, Մեծ Բրիտանիայի և Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարները քննարկել են անվտանգության հարցերը
Բրյուսելում ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրների պաշտպանության նախարարների հանդիպման շրջանակում կայացել է Թուրքիայի, Մեծ Բրիտանիայի և Ուկրաինայի պաշտպանության գերատեսչությունների ղեկավարների եռակողմ հանդիպումը, հայտնում են թուրքական լրատվամիջոցները։
Թուրքիայի պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարը, Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարար Բեն Ուոլեսը և Ուկրաինայի պաշտպանության նախարար Ալեքսի Ռեզնիկովը քննարկել են օրակարգային արդիական հարցեր՝ շեշտը դնելով տարածաշրջանի պաշտպանության և անվտանգության վրա։
Մտքերի փոխանակում է տեղի ունեցել Ուկրաինայում տիրող իրավիճակի շուրջ։
Հատուկ ուշադրության է արժանացել Ուկրաինայի նավահանգիստներից հացահատիկով նավերի անվտանգ դուրսբերմանը, ինչպես նաև թուրքական ռազմաօդային ուժերի A400M երկու ռազմատրանսպորտային ինքնաթիռների անվտանգ վերադարձի ապահովմանը, որոնք տեղակայված են Կիևում պատերազմի սկզբից:

Министры обороны Турции, Великобритании и Украины обсудили безопасность
В Брюсселе на полях заседания министров обороны стран-членов НАТО прошла трехсторонняя встреча глав оборонных ведомств Турции, Великобритании и Украины, передают турецкие СМИ.
Министр нацобороны Турции Хулуси Акар, глава Минобороны Великобритании Бен Уоллес и министр обороны Украины Алексей Резников обсудили актуальные вопросы повестки дня с акцентом на региональную оборону и безопасность.
Состоялся обмен мнениями по ситуации в Украине.
Отдельное внимание уделено теме безопасного вывода судов с зерном из портов Украины, а также обеспечения безопасного возвращения двух военно-транспортных самолетов A400M ВВС Турции, находящихся с начала войны в районе Киева.