Կայացել է Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարար հեղինակած գրքի շնորհանդեսը
Հունիսի 20-ին Հայաստանի Հանրապետությունում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցչությունում տեղի է ունեցել ԱՀ Արտաքին գործերի նախարարության հեղինակած՝ «Արցախյան հիմնախնդիրը և Արցախի Հանրապետության արտաքին քաղաքականությունը» գրքի շնորհանդեսը։
Նախարար Բաբայանը ներկայացրել է գրքի բովանդակությունը, նշել, որ աշխատությունը, այնտեղ ընդգրկված մոտեցումներն ու սկզբունքները կարող են օգտագործվել որպես հիմք՝ Արցախի ընդհանրական տեսլականը տարբեր միջազգային ատյաններում ներկայացնելու և արտաքին լսարանի հետ շփումներում հայկական շահերը պաշտպանելու համար։
Արցախի արտգործնախարարն ընդգծել է, որ աշխատության նյութերը ներկայացված են փաստերի և խորհուրդների տրամաբանությամբ, ինչը թույլ է տալիս առավել համապարփակ պատկերացում կազմել շոշափվող թեմաների վերաբերյալ։
Դավիթ Բաբայանը հույս է հայտնել, որ գիրքը պահանջված և օգտակար կլինի քաղաքական, հասարակական և տեղեկատվական ոլորտների ներկայացուցիչների համար։

Состоялась презентация книги под авторством МИД Республики Арцах
20 июня в Постоянном представительстве Республики Арцах в Республике Армения состоялась презентация книги под авторством министерства иностранных дел РА "Арцахская проблема и внешняя политика Республики Арцах".
Представив содержание книги, министр Бабаян отметил, что данный труд, изложенные в нем подходы и принципы могут служить основой для представления общей концепции Арцаха в различных международных инстанциях и отстаивания армянских интересов на встречах с внешней аудиторией.
Глава внешнеполитического ведомства Арцаха подчеркнул, что материалы труда представлены в соответствии с логикой фактов и рекомендаций, что позволяет составить наиболее полное представление   относительно затронутых тем.
Давид Бабаян выразил надежду, что книга будет востребована и полезна для представителей политической, общественной и информационной сфер.
Во время мероприятия министр Бабаян ответил также на вопросы журналистов.
На презентации присутствовали Постоянный представитель Республики Арцах в РА Сергей Газарян, другие должностные лица.