Արցախի խորհրդարանի ղեկավարը ընդունել է բարերարներ Լևոն Քիրաջյանին ու Կարեն Առաքելյանին
Հունիսի 20-ին ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդունել է Լևոն Քիրաջյանին ու Կարեն Առաքելյանին:
Սփյուքում ապրող մեր հայրենակից Լևոն Քիրաջյանն ավելի քան 30 տարի ամեն ամիս «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին է փոխանցում որոշակի գումար՝ իր համեստ ներդրումն ունենալով հայրենիքի զորացմանը: Նրա օրինակին է հետևել Կարեն Առաքելյանը:
Արթուր Թովմասյանը բարձր է գնահատել սփյուռքահայ բարեկամների հարենանվեր գործունեությունը՝ նշելով, որ նման մարդկանցով է հայրենիքը կանգուն:
Բարերարների ներդրումը բարձր են գնահատել նաև Արցախի 3-րդ ու գործող նախագահները: Լևոն Քիրաջյանի՝ բացառիկ հայի մասին Վրեժ Սարուխանյանը գիրք է հեղինակել «Բացառիկը» վերնագրով:
«Ամեն ամիս ուրախությամբ եմ նվիրատվություն իրականացնում՝գիտակցելով, որ իմ փոքրիկ լուման եմ ներդնում հայրենիքի զարգացմանը: Մենք բոլորս պարտավոր ենք ուժերի ներածի չափով կանգնել Արցախի ու Հայաստանի կողքին»,- ասել է Լևոն Քիրաջյանը:

June 20, President of the Republic of Artsakh National Assembly, Artur Tovmasyan, received Leon Kirajyan and Karen Arakelyan.
Our compatriot Leon Kirajyan, who lives in the Diaspora, has been donating a certain amount to the Hayastan All-Armenian Fund for more than 30 years, making a modest contribution to the strengthening of the Motherland. Karen Arakelyan followed his example.
Artur Tovmasyan highly appreciated the patriotic activities of the Armenians of the Diaspora, noting that the Motherland is supported by such people.
The contribution of the benefactors was also highly appreciated by the third and current Presidents of Artsakh. Vrezh Sarukhanyan wrote a book about the exceptional Armenian, Leon Kirajyan.
"I make a monthly donation with joy, realizing that it is my small contribution to the development of the homeland. All of us have to stand by Artsakh and Armenia as much as we can," said Leon Kirajyan.