Արցախի խորհրդարանի ղեկավարը ընդունել է բարերարներ Լևոն Քիրաջյանին ու Կարեն Առաքելյանին
Հունիսի 20-ին ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդունել է Լևոն Քիրաջյանին ու Կարեն Առաքելյանին:
Սփյուքում ապրող մեր հայրենակից Լևոն Քիրաջյանն ավելի քան 30 տարի ամեն ամիս «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին է փոխանցում որոշակի գումար՝ իր համեստ ներդրումն ունենալով հայրենիքի զորացմանը: Նրա օրինակին է հետևել Կարեն Առաքելյանը:
Արթուր Թովմասյանը բարձր է գնահատել սփյուռքահայ բարեկամների հարենանվեր գործունեությունը՝ նշելով, որ նման մարդկանցով է հայրենիքը կանգուն:
Բարերարների ներդրումը բարձր են գնահատել նաև Արցախի 3-րդ ու գործող նախագահները: Լևոն Քիրաջյանի՝ բացառիկ հայի մասին Վրեժ Սարուխանյանը գիրք է հեղինակել «Բացառիկը» վերնագրով:
«Ամեն ամիս ուրախությամբ եմ նվիրատվություն իրականացնում՝գիտակցելով, որ իմ փոքրիկ լուման եմ ներդնում հայրենիքի զարգացմանը: Մենք բոլորս պարտավոր ենք ուժերի ներածի չափով կանգնել Արցախի ու Հայաստանի կողքին»,- ասել է Լևոն Քիրաջյանը:

Руководитель парламента Республики Арцах принял Левона Кираджяна и Карена Аракеляна
20-го июня председатель Национального Собрания Республики Арцах Артур Товмасян принял Левона Кираджяна и Карена Аракеляна.
Проживающий в Диаспоре наш соотечественник Левон Кираджян свыше 30 лет ежемесячно перечисляет Всеармянскому фонду "Айастан" определенную сумму, внося скромную лепту в усиление родины. Его примеру последовал также Карен Аракелян.
Артур Товмасян высоко оценил деятельность друзей из Диаспоры во благо родины, отметив, что родина живет благодаря таким людям.
Вклад меценатов высоко оценили также третий и действующий президенты Арцаха. Вреж Саруханян посвятил книгу исключительному армянину Левону Кираджяну.
"Каждый месяц я с радостью совершаю пожертвование, осознавая, что вношу свою скромную лепту в развитие родины. Мы все обязаны в меру своих возможностей поддерживать Арцах и Армению", - отметил Левон Кираджян.