ՀՀ Ոստիկանության զորքերը միշտ եղել են զինված ուժերի կողքին. Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ոստիկանության զորքերի կազմավորման 30-ամյակի առթիվ:
Ուըղերձում ասվում է.
«Շնորհավորում եմ բոլորիս և մասնավորապես՝ ՀՀ Ոստիկանության զորքերի հրամանատարությանն ու ողջ անձնակազմին՝ Ոստիկանության զորքերի կազմավորման 30-ամյակի առթիվ:
Ոստիկանության զորքերը մեր հանրապետության հասակակիցն է: Կազմավորվելով դժվարին 90-ականներին՝ Ոստիկանության զորքերը մարտական մկրտություն ստացավ հենց ռազմի դաշտում՝ դրան զուգահեռ թիկունքում պահպանելով հասարակական կարգն ու քաղաքացիների անվտանգությունը, ամենօրյա պայքար մղելով հանցավորության դեմ:
ՀՀ Ոստիկանության զորքերը միշտ եղել են զինված ուժերի կողքին՝ զինծառայողների հետ հայրենական սահմանները պաշտպանելով ցանկացած ոտնձգությունից:
Դրա ևս մեկ վկայությունն էր 2020 թվականի 44-օրյա պատերազմը, երբ բանակային ու ոստիկանական ստորաբաժանումների հետ Զորքերի զինծառայողները փառքով պսակեցին իրենց անունը:
Ցավոք, այս փառավոր ճանապարհին Ոստիկանությոան զորքերը տվել են նաև թանկ ու անդառնալի կորուստներ, նվիրյալների, որոնք առանց երկմտելու իրենց կյանքն են դրել հանուն Հայրենիքի:
Փա՛ռք մեր զոհված զինծառայողների պայծառ հիշատակին:
Խորին խոնարհում անմահ հերոսների ծնողներին՝ երկրին այդպիսի զավակներ պարգևելու համար:
Այսօր Ոստիկանության զորքերը մեծ վաստակով և լիիրավ իրավունքով են ներկայանում իրենց կազմավորման հոբելյանին, և ես կրկին շնորհավորում եմ հրամանատարությանն ու զինծառայողներին, մաղթում նորանոր ձեռքբերումներ ծառայության ընթացքում և խաղաղություն բոլորի օջախներին»:

Войска полиции Армении всегда были рядом с Вооруженными силами: Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю 30-летия образования Войск полиции.
"Поздравляю всех нас и, в частности, командование и весь личный состав Войск полиции Республики Армения с 30-летием формирования Войск полиции.
Войска полиции являются ровесниками нашей республики. Сформированные в трудные 90-е годы Войска полиции прошли боевое крещение именно на поле брани, одновременно обеспечивая в тылу общественный порядок и безопасность граждан, ежедневно борясь с преступностью.
Войска полиции Армении всегда были рядом с Вооруженными силами, защищая вместе с военнослужащими границы Родины от любых посягательств.
Свидетельством тому стала 44-дневная война 2020 года, когда Войска полиции вместе с армейскими и полицейскими подразделениями оставили свои славные имена в истории.
К сожалению, на этом славном пути Войска полиции понесли и невосполнимые потери, потеряли преданных сотрудников, которые без колебаний отдали свою жизнь за Родину.
Слава светлой памяти наших павших воинов!
Низкий поклон родителям бессмертных героев за то, что подарили стране таких сыновей.
Сегодня Войска полиции имеют большую заслугу и полноправно предстают перед нами на юбилейной годовщине своего формирования, и я еще раз поздравляю командование и военнослужащих, желаю им новых достижений в ходе своей службы и мира во всех домах.