ՀՀ Ոստիկանության զորքերը միշտ եղել են զինված ուժերի կողքին. Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ոստիկանության զորքերի կազմավորման 30-ամյակի առթիվ:
Ուըղերձում ասվում է.
«Շնորհավորում եմ բոլորիս և մասնավորապես՝ ՀՀ Ոստիկանության զորքերի հրամանատարությանն ու ողջ անձնակազմին՝ Ոստիկանության զորքերի կազմավորման 30-ամյակի առթիվ:
Ոստիկանության զորքերը մեր հանրապետության հասակակիցն է: Կազմավորվելով դժվարին 90-ականներին՝ Ոստիկանության զորքերը մարտական մկրտություն ստացավ հենց ռազմի դաշտում՝ դրան զուգահեռ թիկունքում պահպանելով հասարակական կարգն ու քաղաքացիների անվտանգությունը, ամենօրյա պայքար մղելով հանցավորության դեմ:
ՀՀ Ոստիկանության զորքերը միշտ եղել են զինված ուժերի կողքին՝ զինծառայողների հետ հայրենական սահմանները պաշտպանելով ցանկացած ոտնձգությունից:
Դրա ևս մեկ վկայությունն էր 2020 թվականի 44-օրյա պատերազմը, երբ բանակային ու ոստիկանական ստորաբաժանումների հետ Զորքերի զինծառայողները փառքով պսակեցին իրենց անունը:
Ցավոք, այս փառավոր ճանապարհին Ոստիկանությոան զորքերը տվել են նաև թանկ ու անդառնալի կորուստներ, նվիրյալների, որոնք առանց երկմտելու իրենց կյանքն են դրել հանուն Հայրենիքի:
Փա՛ռք մեր զոհված զինծառայողների պայծառ հիշատակին:
Խորին խոնարհում անմահ հերոսների ծնողներին՝ երկրին այդպիսի զավակներ պարգևելու համար:
Այսօր Ոստիկանության զորքերը մեծ վաստակով և լիիրավ իրավունքով են ներկայանում իրենց կազմավորման հոբելյանին, և ես կրկին շնորհավորում եմ հրամանատարությանն ու զինծառայողներին, մաղթում նորանոր ձեռքբերումներ ծառայության ընթացքում և խաղաղություն բոլորի օջախներին»:

The Police Troops of the Republic of Armenia Have Always Been by the Side of the Armed Forces: Pashinyan
Prime Minister Nikol Pashinyan on Tuesday issued a congratulatory message on the occasion of the 30th anniversary of the formation of the Police Troops of Armenia.
"Congratulations to all of us, in particular, the Command of the Police Troops of the Republic of Armenia and the entire staff, on the occasion of the 30th anniversary of the formation of the Police Troops.
The Police Troops are the same age as our Republic. Formed in the difficult 90's, the Police Troops were baptized in the military sense on the battlefield, at the same time maintaining public order and security of citizens, struggling on daily basis against crime.
The Police Troops of the Republic of Armenia have always been by the side of the Armed Forces, protecting the homeland’s borders together with the servicemen from any encroachment.
An evidence of this was the 44-day war in 2020, when the Troops, together with the army and police units, were crowned with glory.
Unfortunately, on this glorious path, the Police Troops have also suffered valuable and irreversible losses, devotees who sacrificed their lives for the Motherland without hesitation.
Glory to the bright memory of our fallen servicemen!
Deep homage to the parents of the immortal heroes for giving such children to the country.
Today, the Police Troops celebrate the anniversary of their formation with great merit and full right, and I once again congratulate the Command staff and the servicemen, wishishing them new achievements during their service, peace in everyone’s homes.