ՀՀ Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը, պատգամավորներ Արսեն Թորոսյանը, Միքայել Թումասյանը և Ալեքսեյ Սանդիկովը հանդիպել են Հունաստանի խորհրդարանի պատգամավորներ Խրիստոս Դերմենցոպոլուսի, Աննա-Մանի Պապադիմիտրիուի և Մարիա-Ալեքսանդրա Կեֆալայի հետ:
Վերջիններս Հայաստան են ժամանել, որպեսզի մասնակցեն «ՀՀ Ազգային ժողովի կարողությունների ուժեղացում` Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վերահսկողության ու կիրարկման հետագա աջակցության համար» Թվինինգ ծրագրի աշխատաժողովին, որն անցկացվել է Ծաղկաձորում՝ հունիսի 22-23-ը:
Քննարկումների առանցքում են եղել ԵՄ-Հայաստան կապերի խորացմանը, հանրության և երիտասարդության համար առավել բաց, ժողովրդավարական խորհրդարաններ ունենալուն առնչվող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք այլ հարցերի:
Կազմակերպվել են քննարկումներ խորհրդարանների աշխատակիցների միջև: Կողմերը կարևորել են Թվինինգ ծրագրի ընձեռած հնարավորությունը՝ տարբեր երկրների գերատեսչությունների միջև կապերի ընդլայնման, ինստիտուցիոնալ կարողությունների զարգացման համար փորձի փոխանակման հնարավորությունները:

Arman Yeghoyan, the Chair of the Standing Committee on European Integration of the RA National Assembly, the deputies Arsen Torosyan, Mikayel Tumasyan and Aleksey Sandikov met with the MPs of the Hellenic Parliament Christos Dermentzopoulos, Anna-Mani Papadimitriou and Maria-Alexandra Kefala.
The latter arrived in Armenia in order to participate in the workshop of the EU Twinning Project “Strengthening the capacity of the National Assembly of Armenia to further support CEPA oversight and implementation,” which took place on June 22-23 in Tsaghkadzor.
Issues related to the deepening of the EU-Armenia ties, having more open, democratic parliaments for the society and the youth were at the center of the discussions. A number of other issues of mutual interests were also touched upon.
Discussions were organized between the employees of parliaments. The sides highlighted the opportunity given by the Twinning Project, the opportunities to expand ties between the departments of different countries, to exchange experience for the development of institutional capacities.