ՀՀ Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը, պատգամավորներ Արսեն Թորոսյանը, Միքայել Թումասյանը և Ալեքսեյ Սանդիկովը հանդիպել են Հունաստանի խորհրդարանի պատգամավորներ Խրիստոս Դերմենցոպոլուսի, Աննա-Մանի Պապադիմիտրիուի և Մարիա-Ալեքսանդրա Կեֆալայի հետ:
Վերջիններս Հայաստան են ժամանել, որպեսզի մասնակցեն «ՀՀ Ազգային ժողովի կարողությունների ուժեղացում` Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վերահսկողության ու կիրարկման հետագա աջակցության համար» Թվինինգ ծրագրի աշխատաժողովին, որն անցկացվել է Ծաղկաձորում՝ հունիսի 22-23-ը:
Քննարկումների առանցքում են եղել ԵՄ-Հայաստան կապերի խորացմանը, հանրության և երիտասարդության համար առավել բաց, ժողովրդավարական խորհրդարաններ ունենալուն առնչվող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք այլ հարցերի:
Կազմակերպվել են քննարկումներ խորհրդարանների աշխատակիցների միջև: Կողմերը կարևորել են Թվինինգ ծրագրի ընձեռած հնարավորությունը՝ տարբեր երկրների գերատեսչությունների միջև կապերի ընդլայնման, ինստիտուցիոնալ կարողությունների զարգացման համար փորձի փոխանակման հնարավորությունները:

Председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции А.Егоян, депутаты А.Торосян, М.Тумасян и А.Сандыков встретились с депутатами парламента Греции Христосом Дерменцопулосом, Анной-Мани Пападимитриу и Марией-Александрой Кефалой.
Греческие парламентарии прибыл в Армению для участия в семинаре Twinning-программы ''Укрепление потенциала НС РА для дальнейшего мониторинга и реализации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве'', который 22-23 июня состоялся в Цахкадзоре.
В центре внимания обсуждений – углубление связей между ЕС и РА, создание более открытых, демократических парламентов для общества и молодежи. Затронут также ряд других вопросов, представляющих взаимный интерес.
Прошли дискуссии сотрудников парламентов. Стороны особо отметили предоставляемые Twinning-программой возможности расширения связей между ведомствами разных стран, обмена опытом для развития институционального потенциала.