Պուտինը քննարկումներ կանցկացնի Թուրքմենստանի, Ադրբեջանի և Իրանի նախագահների հետ
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հունիսի 29-ին Աշգաբադում, Կասպից ծովի գագաթնաժողովին իր մասնակցության շրջանակում, կհանդիպի Թուրքմենստանի խորհրդարանի վերին պալատի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի հետ և անձամբ կշնորհավորի նրան տարեդարձի կապակցությամբ, բացի այդ, Ռուսաստանի Դաշնության նախագահը երկկողմ հանդիպումներ կունենա Թուրքմենստանի, Ադրբեջանի և Իրանի նախագահների հետ, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին
Ուշակովը հիշեցրել է, որ Թուրքմենստանի նախկին նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի 65-ամյակը կնշվի Կասպից ծովի գագաթաժողովի օրը՝ հունիսի 29-ին։
«Պուտինը հատուկ հանդիպում կանցկացնի Թուրքմենստանի խորհրդարանի վերին պալատի խոսնակի հետ և անձամբ կշնորհավորի նրան»,- ասել է Ուշակովը։
«Նրա հետ կլինի կարճ զրույց, որից հետո նախատեսվում է մասնակցություն կասպյան վեցերորդ գագաթաժողովին։ Իսկ դրա ավարտից հետո մեր նախագահը երկու երկկողմ հանդիպում կանցկացնի Ադրբեջանի նախագահ (Իլհամ) Ալիեւի եւ Իրանի նախագահ (Իբրահիմ) Ռաիսիի հետ»,- ասել է Ուշակովը։

Путин проведет встречи с президентами Туркменистана, Азербайджана и Ирана
Президент РФ Владимир Путин в Ашхабаде 29 июня в рамках участия в Каспийском саммите проведёт встречу со спикером верхней палаты парламента Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедовым и лично поздравит его с юбилеем, кроме того глава РФ проведёт двусторонние встречи с президентами Туркменистана, Азербайджана и Ирана, сообщил во время брифинга в понедельник помощник президента РФ Юрий Ушаков, передает РИА Новости
Ушаков напомнил, что в день Каспийского саммита 29 июня будет отмечаться 65-летний юбилей экс-президента Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедова. "Путин специально проведёт встречу со спикером верхней палаты парламента Туркменистана и лично поздравит его", - сказал Ушаков.
Он отметил, что российская сторона уже направила поздравительную телеграмму коллегам в Туркменистане, а те ее получили. Кроме того, президент проведёт и двустороннюю встречу с действующим президентом Туркменистана Сердаром Бердымухамедовым.
"С ним будет краткая беседа, после чего предусматривается участие в шестом Каспийском саммите. А после его завершения наш президент проведёт две двусторонних встречи с президентом Азербайджана (Ильхамом) Алиевым и президентом Ирана (Ибрахимом) Раиси", - сказал Ушаков.