Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Ալեքսեյ Գորդեեւի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հունիսի 28-ին ընդունել է ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահի տեղակալ Ալեքսեյ Գորդեեւի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ազգային ժողովի նախագահը շեշտել է, որ համարժեք աշխատանքներ են տարվում տարբեր ոլորտներում հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացման ուղղությամբ: Նա ընդգծել է, որ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ քաղաքական երկխոսությունը կայուն ռազմավարական բնույթ է կրում, եւ հաջողության բանալին մեր պետությունների առաջին դեմքերի արդյունավետ երկխոսությունն է: Այս համատեքստում Ալեն Սիմոնյանը կարեւորել է միջխորհրդարանական փոխգործակցությունը եւ չընդհատվող օրակարգերի առկայությունը:
Կողմերը փաստել են, որ մտադիր են զարկ տալ երկրների փոխգործակցության դինամիկային` հաշվի առնելով տարածաշրջանի եւ միջազգային այլ հարթակների քաղաքական իրադարձությունները:
Հանդիպմանը քննարկվել է գլոբալ ինտեգրացիոն գործընթացների պայմաններում հայ-ռուսական տնտեսական հարաբերությունների կարեւորությունը՝ առանձնակի անդրադառնալով Եվրասիական տնտեսական միության հեռանկարներին:

On June 28, the RA NA President Alen Simonyan received the delegation led by the Deputy Chairman of the State Duma of the RF Federal Assembly Alexey Gordeyev.
The President of the National Assembly stressed that adequate work is underway in the further development of the Armenian-Russian allied relations in different spheres. He underlined that the political dialogue between Armenia and Russia is of stable strategic character, and the key of success is the effective dialogue of the first persons of our states. Alen Simonyan highlighted the inter-parliamentary cooperation and the availability of the non-interrupting agendas.
The sides documented that they intend to give a boost to the cooperation dynamics of the countries, taking into consideration the political events of the regional and international other platforms.
At the meeting the importance of the Armenian-Russian economic relations in the global integration processes was discussed, especially referring to the perspectives of the Eurasian Economic Union.