Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է «Ի պաշտպանություն Արցախի» հասարակական նախաձեռնության անդամներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 29-ին ընդունել է «Ի պաշտպանություն Արցախի» հասարակական նախաձեռնության անդամներին:
Քննարկվել են հետպատերազմյան շրջանում երկրի առջև ծառացած անվտանգային, ներքին և արտաքին քաղաքական մարտահրավերները և դրանց հաղթահարմանն ուղղված քայլերը։
Իր խոսքում երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել նախաձեռնության հետևողական աշխատանքը, նշել, որ աշխարհաքաղաքական և տարածաշրջանային առկա բարդ գործընթացներում չափազանց կարևոր է հասարակական ու քաղաքական տարբեր շրջանակների ներուժի և ջանքերի միավորումը՝ հանուն Արցախի ու Մայր Հայրենիքի հարատևման։
Հանդիպման ընթացքում նախագահ Հարությունյանը պատասխանել է նաև պատվիրակության անդամներին հուզող հարցերին, լսել նրանց առաջարկները։

Араик Арутюнян принял членов общественной инициативы "В защиту Арцаха"
29 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял членов общественной инициативы "В защиту Арцаха".
Были обсуждены вызовы, стоящие в послевоенный период перед республикой в сфере безопасности, внутренней и внешней политики, и шаги, направленные на их преодоление.
Глава государства высоко оценил последовательную работу инициативы, отметив, что в условиях нынешних сложных геополитических и региональных процессов крайне важно объединить потенциал и усилия различных общественных и политических кругов во имя Арцаха и Родины.