Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է «Ի պաշտպանություն Արցախի» հասարակական նախաձեռնության անդամներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 29-ին ընդունել է «Ի պաշտպանություն Արցախի» հասարակական նախաձեռնության անդամներին:
Քննարկվել են հետպատերազմյան շրջանում երկրի առջև ծառացած անվտանգային, ներքին և արտաքին քաղաքական մարտահրավերները և դրանց հաղթահարմանն ուղղված քայլերը։
Իր խոսքում երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել նախաձեռնության հետևողական աշխատանքը, նշել, որ աշխարհաքաղաքական և տարածաշրջանային առկա բարդ գործընթացներում չափազանց կարևոր է հասարակական ու քաղաքական տարբեր շրջանակների ներուժի և ջանքերի միավորումը՝ հանուն Արցախի ու Մայր Հայրենիքի հարատևման։
Հանդիպման ընթացքում նախագահ Հարությունյանը պատասխանել է նաև պատվիրակության անդամներին հուզող հարցերին, լսել նրանց առաջարկները։

Arayik Harutyunyan received members of the "In support of Artsakh" Initiative
On June 29, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan received members of the "In Support of Artsakh" Public Initiative.
Security-related, as well as internal and foreign political challenges the country faces in the post-war period, along with steps towards overcoming them were on the discussion agenda.
In his remarks, the Head of the State highlighted the consistent work of the Initiative, noting that in the current complex geopolitical and regional processes, it is extremely important to unite the potential of various social and political circles for the sake of Artsakh and the Motherland.
During the meeting President Harutyunyan answered the questions of the attendees, listened to their suggestions.