Ռուսաստանը պատրաստ է բավարարել բարեկամ երկրների ֆերմերների պարարտանյութերի պահանջարկը. Պուտին
Ռուսաստանը պատրաստ է ամբողջությամբ բավարարել բարեկամ երկրների ֆերմերների պարարտանյութերի պահանջարկը։ Այս մասին հինգշաբթի օրը լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը՝ Ինդոնեզիայի նախագահ Ջոկո Վիդոդոյի հետ բանակցություններից հետո, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Մենք խոսեցինք այն հարցերի մասին, որոնք այսօր հետաքրքրում են ամբողջ աշխարհին, բոլոր երկրներին, ես նկատի ունեմ համաշխարհային շուկաներին պարենամթերքով, գյուղատնտեսական այլ ապրանքներով, այդ թվում՝ հանքային պարարտանյութերով մատակարարելը»,- ասել է Պուտինը։
«Պատրաստ ենք լիովին բավարարել Ինդոնեզիայի և այլ բարեկամ երկրների ֆերմերների պահանջարկը ազոտի, ֆոսֆատի, կալիումի պարարտանյութերի և դրանց արտադրության համար հումքի վերաբերյալ»,- վստահեցրել է  նա։

РФ готова удовлетворить спрос аграриев из дружественных стран на удобрения: Путин
Россия готова в полной мере удовлетворить спрос аграриев из дружественных стран на удобрения. Об этом президент РФ Владимир Путин сообщил журналистам в четверг по итогам переговоров со своим индонезийским коллегой Джоко Видодо, передает ТАСС
"Говорили по вопросам, которые сегодня интересуют весь мир, все страны. Имею в виду снабжение мировых рынков продовольствием, другими товарами сельского хозяйства, в том числе минеральными удобрениями", - сказал Путин.
"Готовы в полной мере удовлетворить спрос аграриев из Индонезии и других дружественных государств на азотные, фосфатные, калийные удобрения и сырье для их производства", - заверил он.