Ընդդիմադիրները հետ կանչվեցին ԱԺ երկու ղեկավար պաշտոններից
Հուլիսի 1-ին Ազգային ժողովի արտահերթ նիստին հայտարարվեցին Իշխան Սաղաթելյանին ԱԺ փոխխոսնակի պաշտոնից զրկելու, ինչպես նաեւ Վահե Հակոբյանի՝ որպես տնտեսական հարցերի մշտական ​​խորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահի լիազորությունները դադարեցնելու գաղտնի քվեարկության արդյունքները: Համապատասխան նախաձեռնությունը պատկանում էր իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցությանը, փոխանցում է News.am։
Իշխան Սաղաթելյանին ԱԺ փոխխոսնակի պաշտոնից զրկելուն եւ Վահե Հակոբյանի՝ մշտական ​​խորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահի լիազորությունների դադարեցմանը միաձայն կողմ քվեարկեց 66 պատգամավոր:

Оппозиционеры отозваны с двух руководящих должностей в парламенте Армении
В Ереване 1 июля на внеочередном заседании Национального Собрания озвучили итоги тайного голосования по лишению Ишхана Сагателяна должности вице-спикера парламента, а также по прекращению полномочий Ваге Акопяна на посту председателя постоянной парламентской Комиссии по экономическим вопросам. Соответствующая инициатива принадлежала парламентской фракции правящей партии "Гражданский договор", передает News.am.
За лишение Ишхана Сагателяна должности вице-спикера НС и прекращение полномочий Ваге Акопяна на посту председателя постоянной парламентской комиссии единогласно проголосовало 66 депутатов.