Հուլիսի 1-ին Հայաստանի և Թուրքիայի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի հատուկ ներկայացուցիչներ Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը և դեսպան Սերդար Քըլըչը չորրորդ հանդիպումն են անցկացրել Վիեննայում։ Այս մասին ասվում է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ:
Կողմերը պայմանավորվել են հնարավոր ամենասեղմ ժամկետներում Հայաստան-Թուրքիա ցամաքային սահմանը հատելու հնավորություն ապահովել, համապատասխանաբար, Հայաստան և Թուրքիա այցելող երրորդ երկրների քաղաքացիների համար և որոշել են սկսել այդ ուղղությամբ անհրաժեշտ գործընթացները:
Պայմանավորվել են նաև հնարավոր ամենասեղմ ժամկետներում  մեկնարկել Հայաստան-Թուրքիա ուղիղ օդային բեռնափոխադրումների իրականացումը և որոշել են սկսել այդ ուղղությամբ անհրաժեշտ գործընթացները:
Բացի այդ, քննարկվել են այլ հնարավոր կոնկրետ քայլեր, որոնք կարող են ձեռնարկվել երկու երկրների միջև լիարժեք կարգավորման վերջնական նպատակին հասնելու համար։
Ի վերջո, կողմերը կրկին ընդգծել են իրենց պայմանավորվածությունը՝ շարունակելու կարգավորման գործընթացն առանց նախապայմանների։

On July 1, Special Representatives for the normalization process between Armenia and Turkey, Deputy Speaker of the National Assembly of Armenia Ruben Rubinyan and Ambassador Serdar Kılıç held their fourth meeting in Vienna.
They agreed to enable the crossing of the land border between Armenia and Turkey by third-country citizens visiting Armenia and Turkey respectively at the earliest date possible and decided to initiate the necessary process to that end.
They also agreed on commencing direct air cargo trade between Armenia and Turkey at the earliest possible date and decided to initiate the necessary process to that effect.
Furthermore, they discussed other possible concrete steps that can be undertaken towards achieving the ultimate goal of full normalization between their respective countries.
Finally, they reemphasized their agreement to continue the normalization process without preconditions.