Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը կարծում է, որ այս պահին իրականում ոչ ոք չգիտի, թե որքան կտևի Ուկրաինայում ռուսական հատուկ ռազմական գործողությունը։ Միաժամանակ նա ընդգծել է, որ Մոսկվան դրա իրականացման համար զգալի ռեսուրսներ ունի, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
Կիրակի օրը ամերիկյան CBS հեռուստաալիքին տված հարցազրույցի ժամանակ Շոլցին հարցրել են, թե պատժամիջոցների պայմաններում որքան ժամանակից է ակնկալվում Ռուսաստանի ռեսուրսների սպառումը, ինչը թույլ չի տա Մոսկվային շարունակել հատուկ գործողությունը։
«Ոչ ոք իրականում չգիտի, նա (Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը,- նշում է ՏԱՍՍ-ը) թերևս ի շատ մեծ երկրի ղեկավար է, որտեղ շատ մարդիկ են ապրում, որտեղ մեծ ռեսուրսներ կան»,- պատասխանել է Գերմանիայի կանցլերը։ «Նա կկարողանա պատերազմը շարունակել իսկապես երկար ժամանակ»,- ասել է Շոլցը։

German Chancellor Olaf Scholz said in an interview that aired on Sunday that it was hard to predict how long the Russian special military operation in Ukraine will last as Moscow has considerable resources to carry on, TASS reports.
When asked when Russia, amid sanctions, could run out of resources that enable it to continue the operation, Scholz said, "No one really knows."
Russian President Vladimir Putin "is perhaps the leader of a very great country with a lot of people living there, with a lot of means," the chancellor said. "He will be able to continue with the war really a long time."