Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Ջո Բայդենին՝ Միացյալ Նահանգների ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Տարիներ առաջ Ֆիլադելֆիայում ստորագրված Անկախության հռչակագիրը դարձել է ժողովրդավարության, մարդու և ժողովուրդների իրավունքների ու արժանապատվության ամրագրման կարևորագույն հանգրվանը՝ բեկումնային ազդեցություն ունենալով համաշխարհային պատմության հետագա ընթացքի վրա:
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները Հայաստանի Հանրապետության կարևորագույն գործընկերներից է: Հայաստանը մեծապես կարևորում է մեր երկրների միջև առկա բարեկամությունը, ինչպես նաև բազմոլորտ սերտ համագործակցությունը:
Վստահ եմ, որ հա­մա­տեղ ջան­քե­րով կամրապնդենք առկա փոխգործակցությունը՝ հարստացնելով երկկողմ օրակարգը և ընդլայնելով գործընկերային հարաբերությունները ռազմավարական երկխոսության շրջանակներում:
Բարձր ենք գնահատում Միացյալ Նահանգների շարունակական աջակցու­թյունն ու ջանքերը՝ ուղղված ինչպես մեր տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության պահպան­մանը, այնպես էլ ժողովրդավարական ու տնտեսական բարեփոխումներին»:

President Vahagn Khachaturyan sent a congratulatory message to the President of the United States Joe Biden on the country's national holiday, Independence Day.
The message particularly says: "The Declaration of Independence was signed years ago in Philadelphia, and ever since has become the highest milestone in the establishment of democracy, human rights and dignity. It has had a groundbreaking impact on the world history.
The United States of America is one of the most important partners of the Republic of Armenia. Armenia greatly values the friendly relations between our countries, as well as the close multi-sector cooperation.
I am sure that with joint efforts we will strengthen the existing cooperation, enriching the bilateral agenda and expanding partnership relations within the framework of strategic dialogue.
We highly appreciate the continuous support and the efforts of the United States to maintain peace and stability in our region, as well as to implement democratic and economic reforms".