Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Զբոսաշրջության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր քարտուղարին
Հուլիսի 7-ին աշխատանքային այցով Մադրիդում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ՄԱԿ Զբոսաշրջության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Զուրաբ Պոլոլիկաշվիլիի հետ։
Զրուցակիցներն ընդգծել են ԶՀԿ գլխավոր քարտուղարի՝ հունիսի սկզբին Երևան այցի շրջանակներում ձեռքբերված պայմանավորվածությունների իրականացման կարևորությունը՝ ուղղված Հայաստանի և ՄԱԿ ԶՀԿ միջև համագործակցության ընդլայնմանը, այդ թվում՝ զբոսաշրջության ոլորտում համատեղ նախաձեռնությունների և զարգացման ծրագրերի իրականացման միջոցով։
Մտքեր են փոխանակվել Հայաստանում զբոսաշրջության ոլորտում իրականացվող նախագծերի շուրջ։
ՀՀ արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը շեշտել է, որ Հայաստանը մեծապես կարևորում է զբոսաշրջության ոլորտը՝ որպես կայուն զարգացման և բարեկեցության հիմք՝ տեղական, ազգային, տարածաշրջանային և միջազգային մակարդակներում: Այս առումով նախարարը կարևորել է ՄԱԿ ԶՀԿ աջակցությունը, հատկապես՝ նորարարությունների, ներդրումների ներգրավման և գյուղական ու էկոտուրիզմի զարգացման ուղղությամբ Հայաստանի նախաձեռնություններին:

On July 7, the Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan, who is in Madrid on a working visit, held a meeting with the Secretary-General of the United Nations World Tourism Organization Zurab Pololikashvili.
The interlocutors emphasized the importance of the implementation of the agreements reached within the framework of the visit of the Secretary-General of the UNWTO to Yerevan at the beginning of June, aimed at expanding cooperation between Armenia and the UNWTO, including through the implementation of joint initiatives and development programs in the field of tourism.
Ideas were exchanged on the projects implemented in the field of tourism in Armenia.
The Foreign Minister of Armenia stressed that Armenia attaches great importance to the tourism sector as a foundation for sustainable development and prosperity at the local, national, regional and international levels. In this regard, the Foreign Minister emphasized the support of the UNWTO, especially to the initiatives of Armenia in the direction of innovation, investments, rural and ecotourism development.