Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները, կեղծ լուրեր տարածելով, փորձում են վախի մթնոլորտ ստեղծել. Արցախի ԱԱԾ
Արցախի ԱԱԾ-ն կոչ է անում զերծ մնալ կասկածելի լուրեր տարածելուց և հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին:
ԱԱԾ տարածած հաղորդագրության մեջ նշված է.
«Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները շարունակում են տիրանալ «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի հայկական օգտահաշիվների և դրանցով «թշնամուն պետական ու ռազմական գաղտնիք տրամադրող քաղաքացիների վերաբերյալ» կեղծ լուրեր տարածել` փորձելով վախի մթնոլորտ ստեղծել։
Արցախի ԱԱԾ-ն համապատասխան քայլեր է ձեռնարկում հնարավոր զարգացումները կանխարգելելու համար: Կոչ ենք անում չտրվել կեղծ լուրերի և զերծ մնալ կասկածելի լուրեր տարածելուց, դրանք սոցիալական ցանցերում քննարկելուց և հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին»:

Азербайджанские спецслужбы продолжают захват армянских учетных записей пользователей Facebook: СНБ Арцаха
Служба национальной безопасности Республики Арцах сообщает, что азербайджанские спецслужбы продолжают захват армянских учетных записей пользователей социальной сети Facebook и используют их для распространения ложных новостей о "гражданах, предоставляющих врагу государственную и военную тайну", пытаясь создать атмосферу страха.
"СНБ предпринимает соответствующие шаги для предотвращения возможных развитий, призывая не поддаваться на фейковые новости и воздерживаться от распространения подозрительных новостей и обсуждения их в социальных сетях, а также следить только за официальными новостями", - как сообщает "Арменпресс", говорится в заявлении СНБ Арцаха.