Ռուբեն Ռուբինյանը Եվրախորհրդարանի կոմիտեի նախագահին ներկայացրել է ՀՀ- Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման զարգացումները
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հուլիսի 22-ին ընդունել է տարածաշրջանային այցով Հայաստան ժամանած Եվրոպական խորհրդարանի արտաքին հարցերով կոմիտեի նախագահ Դեյվիդ Մքալիսթերին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը ներկա են եղել ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանը եւ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը:
Ռուբեն Ռուբինյանը ներկայացրել է տարածաշրջանային իրավիճակը, բարձրաձայնել հայկական կողմի դիրքորոշումը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ հանգուցալուծման վերաբերյալ:
ԱԺ փոխնախագահի խոսքով` ադրբեջանական կողմի շարունակական սադրիչ գործողություններն ու առավելապաշտական հայտարարությունները խաթարում են տարածաշրջանային կայունության ու խաղաղության հաստատմանն ուղղված ջանքերը:
Հյուրերի խնդրանքով Ռուբեն Ռուբինյանը ներկայացրել է Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում զարգացումներն ու վերջին հանդիպման ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները:

Вице-спикер НС Армении представил делегации Европарламента процесс нормализации армяно-турецких отношений
Вице-спикер Национального Собрания Армении Рубен Рубинян 22 июля принял прибывшего в Армению с региональным визитом председателя Комитета Европарламента по иностранным делам Дэвида Макаллистера и возглавляемую им делегацию.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и коммуникации аппарата НС Армении, на встрече присутствовали председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Эдуард Агаджанян и председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Арман Егоян.
Рубен Рубинян представил региональную ситуацию, озвучил позицию армянской стороны относительно мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта.
По словам вице-спикера НС, непрекращающиеся провокационные действия и максималистские заявления азербайджанской стороны подрывают усилия, направленные на установление региональной стабильности и мира.
По просьбе гостей Рубен Рубинян представил ход процесса нормализации армяно-турецких отношений и договоренности, достигнутые в ходе последней встречи.