Ռուբեն Ռուբինյանը Եվրախորհրդարանի կոմիտեի նախագահին ներկայացրել է ՀՀ- Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման զարգացումները
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հուլիսի 22-ին ընդունել է տարածաշրջանային այցով Հայաստան ժամանած Եվրոպական խորհրդարանի արտաքին հարցերով կոմիտեի նախագահ Դեյվիդ Մքալիսթերին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը ներկա են եղել ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանը եւ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը:
Ռուբեն Ռուբինյանը ներկայացրել է տարածաշրջանային իրավիճակը, բարձրաձայնել հայկական կողմի դիրքորոշումը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ հանգուցալուծման վերաբերյալ:
ԱԺ փոխնախագահի խոսքով` ադրբեջանական կողմի շարունակական սադրիչ գործողություններն ու առավելապաշտական հայտարարությունները խաթարում են տարածաշրջանային կայունության ու խաղաղության հաստատմանն ուղղված ջանքերը:
Հյուրերի խնդրանքով Ռուբեն Ռուբինյանը ներկայացրել է Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում զարգացումներն ու վերջին հանդիպման ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները:

Ruben Rubinyan Presents Developments in Armenian-Turkish Relations to European Parliament’s Official
On July 22, Vice President of the National Assembly of Armenia, Ruben Rubinyan, received the Chairman of the Committee on Foreign Affairs of the European Parliament David McAllister and the delegation headed by him, who arrived in Armenia on a regional visit.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the parliament of Armenia, Eduard Aghajanyan, chairman of the National Assembly Standing Committee on Foreign Relations, and Arman Yeghoyan, chairman of the National Assembly Standing Committee on European Integration, were present at the meeting.
Ruben Rubinyan presented the regional situation, presented the position of the Armenian side on the peaceful resolution of the Nagorno Karabakh conflict.
According to the Vice President of the National Assembly, the continuous provocative actions and maximalist statements of the Azerbaijani side are undermining the efforts aimed at establishing regional stability and peace.
At the request of the guests, Ruben Rubinyan presented the developments in the process of normalization of Armenia-Turkey relations and the agreements reached during the last meeting.