Արթուր Թովմասյանը Հայաստանի բոլոր խորհրդարանականներին սեպտեմբերի 2-ին հրավիրում է Արցախ
Հուլիսի 23-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային Ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը ուղերձ է հղել Հայաստանի խորհրդարանականներին, որում մասնավորապես ասվում է․
«Ողջունում եմ ՀՀ ԱԺ ընդդիմադիր խմբակցությունների՝ սեպտեմբերին խորհրդարան վերադառնալու և պատգամավորական աշխատանքը շարունակելու որոշումը։
Արցախի Հանրապետությունում  ներքաղաքական, կուսակցային շահերին միտված օրակարգեր չկան, և մենք միասնաբար ենք հաղթահարում արտաքին և ներքին մարտահրավերները։
Տարածաշրջանում տևական խաղաղության ճանապարհը հարթ չէ, բայց համոզված եմ,որ ՀՀ և ԱՀ խորհրդարանները առանձին աշխատելով չեն կարողանա հաղթահարել օրեցօր ավելացող խոչընդոտները, միայն միասնաբար գործելով հաջողություն կարձանագրենք։
Շատ բան կա խոսելու, շատ հարցեր կան միասին քննարկելու։ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովի բոլոր խմբակցություններին սեպտեմբերի 2-ին  հրավիրում եմ   Արցախ՝ Հանրապետության հռչակման 31-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումներին մասնակցելու համար։ Սիրով կհյուրընկալենք բոլոր խմբակցությունների պատգամավորներից կազմված պատվիրակությանը»։

Спикер НС Арцаха пригласил все фракции парламента Армении посетить республику
Спикер парламента Арцаха Артур Товмасян пригласил представителей всех фракций НС Армении посетить республику 2 сентября, передает Armenia Today.
В своем послании, опубликованном на с он приветствовал решение оппозиционных фракций НС Армении о возвращении в сентябре в парламент и продолжении работы.
"Путь к долгосрочному миру в регионе не является гладким, но уверен, что парламенты Армении и Арцаха, работая по отдельности, не смогут преодолеть увеличивающиеся с каждым днем препятствия, только действуя совместно, мы достигнем успеха", - говорится в послании спикера.
Он отметил, что имеется много вопросов, нуждающихся в обсуждении.
Артур Товмасян пригласил все фракции парламента Армении посетить Арцах 2 сентября для участия в праздничных мероприятиях, посвященных 31-й годовщине провозглашения Республики Арцах.