ՌԴ ՊՆ փորձագետներն սկսել են իրենց գործունեությունը Ստամբուլի Համատեղ համակարգման կենտրոնում
Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության փորձագետների առաջին խումբն արդեն սկսել է աշխատել Ստամբուլում՝ Համատեղ համակարգման կենտրոնում՝ հացահատիկի փոխադրման նախաձեռնությունների իրականացման շրջանակներում։  Այս մասին չորեքշաբթի օրը հայտարարել է ՌԴ Պաշտպանության ազգային կառավարման կենտրոնի ղեկավար, գեներալ-գնդապետ Միխայիլ Միզինցևը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
«Ուկրաինայի նավահանգիստներից հացահատիկի անվտանգ փոխադրման համար փոխըմբռնման նախաձեռնության իրականացման շրջանակում 2022 թվականի հուլիսի 26-ին Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության փորձագետների խումբը սկսել է աշխատանքը  Ստամբուլում (Թուրքիա)՝ Համատեղ համակարգման կենտրոնի աշխատանքների կազմակերպումը գործնականում կիրառելու համար»,- ասել է Միզինցևը։

Эксперты МО РФ приступили к работе в Совместном координационном центре в Стамбуле
Первая группа экспертов Минобороны России уже начала работать в Стамбуле в Совместном координационном центре в рамках реализации инициатив по транспортировке зерна. Об этом сообщил в среду начальник Национального центра управления обороной РФ генерал-полковник Михаил Мизинцев, передает ТАСС
"В рамках реализации "Инициативы о взаимопонимании по безопасной транспортировке зерна из портов Украины" <…> 26 июля 2022 года в Стамбуле (Турция) начала работу передовая группа экспертов Минобороны России с целью практической отработки организации работы Совместного координационного центра", - сказал Мизинцев, который возглавляет межведомственный координационный штаб РФ по гуманитарному реагированию на Украине.