ՌԴ ՊՆ փորձագետներն սկսել են իրենց գործունեությունը Ստամբուլի Համատեղ համակարգման կենտրոնում
Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության փորձագետների առաջին խումբն արդեն սկսել է աշխատել Ստամբուլում՝ Համատեղ համակարգման կենտրոնում՝ հացահատիկի փոխադրման նախաձեռնությունների իրականացման շրջանակներում։  Այս մասին չորեքշաբթի օրը հայտարարել է ՌԴ Պաշտպանության ազգային կառավարման կենտրոնի ղեկավար, գեներալ-գնդապետ Միխայիլ Միզինցևը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
«Ուկրաինայի նավահանգիստներից հացահատիկի անվտանգ փոխադրման համար փոխըմբռնման նախաձեռնության իրականացման շրջանակում 2022 թվականի հուլիսի 26-ին Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության փորձագետների խումբը սկսել է աշխատանքը  Ստամբուլում (Թուրքիա)՝ Համատեղ համակարգման կենտրոնի աշխատանքների կազմակերպումը գործնականում կիրառելու համար»,- ասել է Միզինցևը։

Russian Defense Ministry Team Gets Down to Work at Joint Coordination Center in Istanbul
The first group of experts from the Russian Defense Ministry has already started working in Istanbul at the joint grain export coordination center, Mikhail Mizintsev, chief of Russia’s National Defense Management Center, said on Wednesday, TASS reports.
"As part of the implementation of the initiative on understanding on the safe transportation of grain from Ukrainian ports <...> an advance team of experts of the Russian Defense Ministry began work in Istanbul (Turkey) on July 26, 2022," said Mizintsev, who also heads the Russian Joint Coordination Headquarters for Humanitarian Response in Ukraine.