Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Պերուի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Պերուի Հանրապետության նախագահ Խոսե Պեդրո Կաստիլյո Տեռոնեսին՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ: Ուղերձում ասված է.
Հայաստանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Պերուի բարեկամ ժողովրդին Անկախության օրվա առթիվ:
Հայաստանը կարևորում է Պերուի հետ բարեկամական հարաբերությունների զարգացումն ու ամրապնդումը ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերում: Հավատացած եմ, որ միացյալ ջանքերի շնորհիվ կարող ենք կառուցել առավել հավակնոտ և առարկայական օրակարգ՝ ի նպաստ մեր երկրների և ժողովուրդների բարօրության:

Пашинян направил поздравительное послание президенту Перу
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Республики Перу Хосе Педро Кастильо Терронесу по случаю Дня независимости.
От имени народа Армении и от себя лично сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Перу по случаю Дня независимости.
Армения придает большое значение развитию и укреплению дружественных отношений с Перу как в двустороннем, так и в многостороннем форматах. Убежден, что благодаря совместным усилиям мы сможем выстроить более амбициозную и предметную повестку дня на благо наших стран и народов.