Հայաստանը բարձր է գնահատում այս տարիների ընթացքում Մարոկկոյի հետ ձևավորված բարեկամական կապերը. Վահագն Խաչատուրյան
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մարոկկոյի Թագավորության թագավոր Մուհամմադ Վեցերորդին երկրի ազգային տոնի՝ Գահակալության օրվա առթիվ:
Նախագահ Խաչատուրյանի ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Վերջերս լրացավ Հայաստանի և Մարոկկոյի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը: Հայաստանը բարձր է գնահատում այս տարիների ընթացքում Մարոկկոյի հետ ձևավորված բարեկամական կապերը:
Լիահույս եմ, որ մեր երկրների միջև հարաբերությունները զարգացնելու փոխադարձ պատրաստակամությունը կնպաստի ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերով համագործակցության հետագա ընդլայնմանը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»։

Президент Республики Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание Королю Марокко Мухаммеду VI по случаю национального праздника – Дня Трона.
"Недавно исполнилось 30-лет со дня установления дипломатических отношений между Арменией и Марокко. Армения высоко ценит сформированные за эти годы дружественные связи с Марокко.
Я преисполнен надежды, что взаимная готовность развивать отношения между нашими странами будет способствовать дальнейшему расширению сотрудничества как в двустороннем, так и в многостороннем форматах во благо наших народов".