ՊՆ-ն հերքում է Սյունիքի և Գեղարքունիքի հարակից հատվածներում իրադրության լարված լինելու մասին լուրերը
յունիքի և Գեղարքունիքի հարակից հատվածներում իրադրության լարված լինելու մասին լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից:
Արցախում ադրբեջանական սադրանքի մասին պաշտոնական հաղորդագրությունից հետո համացանցում տեղեկություն տարածվեց այն մասին, թե Սյունիքի և Գեղարքունիքի հարակից հատվածներում իրադրությունը ևս լարված է:
Ավելի վաղը Արցախի ՊԲ-ն հաղորդել էր, որ Արցախի Հանրապետության հյուսիսային և հյուսիս-արևմտյան սահմանագոտու մի շարք հատվածներում օգոստոսի 1-ին, ժամը 09:00-ից սկսած, ադրբեջանական ստորաբաժանումները դիմել են սադրանքի՝ կատարելով շփման գիծը հատելու փորձեր, որոնք կասեցվել են ՊԲ ստորաբաժանումների ուժերով:

Слухи о напряженной ситуации на границе в районе Сюника и Гегаркуника не соответствуют действительности: МО Армении
Информация о напряженной ситуации в прилегающих к Сюнику и Гегаркунику районах не соответствует действительности. Об этом сообщили "Арменпресс" в пресс-службе министерства обороны Армении.
После официального объявления об азербайджанской провокации в Арцахе в интернете распространилась информация о том, что обстановка в прилегающих районах Сюника и Гегаркуника якобы также напряженная.
Ранее минобороны Арцаха сообщало, что на ряде участков северной и северо-западной приграничной зоны Республики Арцах 1 августа, начиная с 09:00, азербайджанские подразделения обратились к провокации, предприняв попытки перейти линию соприкосновения: попытки были пресечены силами Армии обороны.