ՀՀ վարչապետի խորհրդականն ու Ֆրանսիայի դեսպանն անդրադարձել են տարածաշրջանային վերջին զարգացումներին
Վարչապետի խորհրդական Արտաշես Թումանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Անն Լույոյին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են տարածաշրջանային վերջին զարգացումներին, ինչպես նաև երկկողմ հարաբերություններին առնչվող մի շարք հարցերի:
Արտաշես Թումանյանը ներկայացրել է ՀՀ կառավարության գործունեությունը տնտեսության ոլորտում և, մասնավորապես, ենթակառուցվածքների զարգացման ուղղությամբ իրականացվող ծրագրերը: Այս համատեքստում քննարկվել են հայ-ֆրանսիական համագործակցության հնարավորությունները տրանսպորտային ենթակառուցվածքների, ջրի ու ոռոգման համակարգերի կառուցման և մի շարք այլ բնագավառներում:

Prime Minister Nikol Pashinyan’s advisor Artashes Tumanyan held a meeting with the Ambassador of France to Armenia Anne Louyot, according to Armenpress the Prime Minister’s Office said in a press release.
Tumanyan and Ambassador Louyot addressed the latest regional developments, as well as a number of issues pertaining to bilateral relations.
Artashes Tumanyan presented the Armenian government’s activities in the economy, particularly the ongoing programs for the development of infrastructures. In this context the possibilities for Armenian-French cooperation in building transport infrastructures, water and irrigation systems and in other areas were discussed.