Երախտագիտություն ենք հայտնում Արցախի, հետևաբար, արդարության բոլոր աջակիցներին. Դավիթ Բաբայան
«Գոհունակությամբ արձանագրում ենք, որ բազմաթիվ հասարակական, քաղաքական օղակների ներկայացուցիչներ ԱՄՆ-ից, Ֆրանսիայից, Ռուսաստանից, Ավստրալիայից և Մերձավոր Արևելքից հասցեական և սկզբունքային դիրքորոշում են արտահայտել՝ դատապարտելով Ադրբեջանի քաղաքականությունը և կոչ անելով զսպել այդ երկրի ագրեսիվ գործողությունները։
Երախտագիտություն ենք հայտնում Արցախի, հետևաբար, արդարության բոլոր աջակիցներին։ Նման քաղաքական և բարոյական աջակցությունը շատ կարևոր է Արցախի համար։ Այն նաև կարևոր է միջազգային հանրության համար, որտեղ նկատելի են արժեհամակարգի խարխլման լուրջ և մտահոգիչ գործընթացներ։
Ցավոք սրտի, նույն սկզբունքայնությունը չեն ցուցաբերել մի շարք երկրներ, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպություններ, որոնց գործունեությունն անմիջապես առնչվում է ժողովրդավարությանը, միջազգային իրավունքին և մարդու իրավունքների պաշտպանությանը, որոնք անհասցե հայտարարություններ են արել վերջին օրերին Ադրբեջանի կողմից Արցախի դեմ սանձազերծված ռազմական ագրեսիայի կապակցությամբ»։

We are noting with satisfaction that representatives of numerous public and political circles from the USA, France, Russia, Australia and the MiddleEast have expressed a targeted and principled position, condemning the policy of Azerbaijan and calling to deter the aggressive actions of that country. Artsakh Minister of Foreign Affairs David Babayan wrote this on Facebook.
"We express our gratitude to all supporters of Artsakh and, consequently, of justice. This kind of political and moral support is very important for Artsakh. It is also important for the international community, where extremely serious and worrying changes in the system of values are noticeable.
Unfortunately, a number of countries, as well as international organizations, the activities of which are directly related to democracy, international law and protection of human rights, were not similarly steadfast and have issued indirect statements regarding the military aggression unleashed by Azerbaijan against Artsakh․ This is more than worrying,” the Artsakh FM added.