Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սինգապուրի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սինգապուրի Հանրապետության վարչապետ Լի Սյեն Լունին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Սինգապուրի բարեկամ ժողովրդին՝ Սինգապուրի Հանրապետության Ազգային տոնի կապակցությամբ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է մեր երկու երկրների միջև փոխգործակցային հարաբերությունների առավել խորացումն ու ամրապնդումը։ Գոհունակությամբ եմ հիշում 2019 թվականին մեր փոխադարձ այցերը, որոնք Հայաստանի և Սինգապուրի միջև համագործակցությունը բարձրացրեցին նոր մակարդակի։
Վերահաստատում եմ Սինգապուրի հետ երկկողմ և բազմակողմ ոլորտներում առկա փոխգործակցությունն ընդլայնելու ուղղությամբ աշխատելու պատրաստակամությունս՝ համաձայն մեր երկկողմ պայմանավորվածությունների։
Մաղթում եմ Ձերդ գերազանցությանը քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Սինգապուրի բարեկամ ժողովրդին` բարօրություն:

Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Сингапур Ли Сянь Луну по случаю Национального праздника страны. В послании говорится:
Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Сингапура по случаю Национального праздника Республики Сингапур.
Армения придает большое значение дальнейшему углублению и укреплению сотрудничества между нашими странами. С удовлетворением вспоминаю наши взаимные визиты в 2019 году, которые подняли сотрудничество между Арменией и Сингапуром на новый уровень.
Подтверждаю свою готовность работать над расширением существующего сотрудничества с Сингапуром в двустороннем и многостороннем форматах в соответствии с нашими двусторонними договоренностями.
Желаю Вашему Превосходительству крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Сингапура - процветания.