Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սինգապուրի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սինգապուրի Հանրապետության վարչապետ Լի Սյեն Լունին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Սինգապուրի բարեկամ ժողովրդին՝ Սինգապուրի Հանրապետության Ազգային տոնի կապակցությամբ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է մեր երկու երկրների միջև փոխգործակցային հարաբերությունների առավել խորացումն ու ամրապնդումը։ Գոհունակությամբ եմ հիշում 2019 թվականին մեր փոխադարձ այցերը, որոնք Հայաստանի և Սինգապուրի միջև համագործակցությունը բարձրացրեցին նոր մակարդակի։
Վերահաստատում եմ Սինգապուրի հետ երկկողմ և բազմակողմ ոլորտներում առկա փոխգործակցությունն ընդլայնելու ուղղությամբ աշխատելու պատրաստակամությունս՝ համաձայն մեր երկկողմ պայմանավորվածությունների։
Մաղթում եմ Ձերդ գերազանցությանը քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Սինգապուրի բարեկամ ժողովրդին` բարօրություն:

PM Pashinyan Sends Congratulatory Message to the Prime Minister of Singapore
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the Prime Minister of the Republic of Singapore Lee Hsien Loong on the occasion of the country's national holiday. The message reads as follows,
I heartily congratulate you and the friendly people of Singapore on the occasion of the National Day of the Republic of Singapore.
Armenia attaches great importance to further deepening and strengthening of partnering relations between our two countries. I recall with satisfaction our mutual visits in 2019, which raised the cooperation between Armenia and Singapore to a new level.
I reaffirm my willingness to work towards expanding existing cooperation with Singapore in bilateral and multilateral fields, in accordance with our bilateral agreements.