Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Քուվեյթի Պետության նորընտիր վարչապետ Ահմադ Ալ-Նաուաֆ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ-Սաբահին: Ուղերձում նշված է.
Քուվեյթի Պետության նախարարների խորհրդի նախագահի պաշտոնն ստանձնելու առթիվ Ձեզ եմ հղում իմ ջերմ շնորհավորանքները՝ մաղթելով արդյունավետ և արգասաբեր գործունեություն։
Վերահաստատելով Հայաստանի Հանրապետության և Քուվեյթի Պետության միջև առկա հարաբերություններն առավել խորացնելու և ընդլայնելու պատրաստակամությունը՝ լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերի գործադրմամբ կկարողանանք նոր որակ հաղորդել և էլ ավելի ամրապնդել մեր երկրների միջև փոխշահավետ գործակցությունը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պաշտոնում, իսկ Քուվեյթի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարգավաճում։

Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание новоизбранному премьер-министру Государства Кувейт Ахмеду аль-Наваф аль-Ахмед ас-Сабаху. В послании говорится:
Сердечно поздравляю Вас со вступлением в должность председателя Совета министров Государства Кувейт, желаю эффективной и плодотворной деятельности.
Подтверждая готовность к дальнейшему углублению и расширению существующих отношений между Республикой Армения и Государством Кувейт, выражаю надежду, что совместными усилиями мы сможем придать новое качество и еще больше укрепить взаимовыгодное сотрудничество между нашими странами на благо наших народов.
Желаю Вам крепкого здоровья и успехов на Вашей ответственной должности, а дружественному народу Кувейта - прочного мира и процветания.