Շառլ դը Գոլ օդանավակայանում ոստիկանությունը սպանել է դանակով իրենց սպառնացող մարդուն
Ոստիկանները ցուցակային զենքով կրակ են բացել Շառլ դը Գոլ օդանավակայանի տարածքում: Օգոստոսի 10-ին այդ մասին հայտնել Է BFM հեռուստաալիքը:
«Շառլ դը Գոլ օդանավակայանում հերթապահող ոստիկանները զենք են կիրառել չարագործի դեմ, որը դանակով սպառնացել է իրենց»,-նշել է նորությունների թողարկման հաղորդավարը:
Նրա խոսքով ՝ հարձակվողը չի ենթարկվել դանակը դնելու բազմաթիվ պահանջներին
և ուղևորվել է իրավապահների մոտ ՝ «սպառնացող տեսքով»:
«Ոստիկանության աշխատակիցները կրակ են բացել
և վիրավորել հարձակվողին որովայնի շրջանում։ Ավելի ուշ հարձակվողը մահացել է», - հայտնել Է հեռուստաալիքի հաղորդավարը։
Փարիզի պրեֆեկտուրան աջակցություն է հայտնել ոստիկանության գործողություններին։ «Այսօր առավոտյան ոստիկանները սառնասրտություն են դրսևորել և դանակով զինված մարդուն չեզոքացրել Շառլ դե Գոլ օդանավակայանում», - նշվում է պրեֆեկտուրայի Twitter-ում:

Police were called to the scene, an area near the airport’s 2F terminal, this morning.
‘A police officer then opened fire on the assailant , who was quickly taken care of by the emergency services. The man reportedly succumbed to his injuries.’
A source said the man, shot by one police officer, was homeless and had threatened airport security staff and police.
‘This morning officers neutralised a threatening individual in possession of a knife at the Roissy-Charles de Gaulle airport,’ the Paris police department wrote on Twitter.
A photographer who witnessed the scene said the ‘large’ man was ‘ordered to stop but kept advancing toward them, and an officer fired a single shot.’