Շառլ դը Գոլ օդանավակայանում ոստիկանությունը սպանել է դանակով իրենց սպառնացող մարդուն
Ոստիկանները ցուցակային զենքով կրակ են բացել Շառլ դը Գոլ օդանավակայանի տարածքում: Օգոստոսի 10-ին այդ մասին հայտնել Է BFM հեռուստաալիքը:
«Շառլ դը Գոլ օդանավակայանում հերթապահող ոստիկանները զենք են կիրառել չարագործի դեմ, որը դանակով սպառնացել է իրենց»,-նշել է նորությունների թողարկման հաղորդավարը:
Նրա խոսքով ՝ հարձակվողը չի ենթարկվել դանակը դնելու բազմաթիվ պահանջներին
և ուղևորվել է իրավապահների մոտ ՝ «սպառնացող տեսքով»:
«Ոստիկանության աշխատակիցները կրակ են բացել
և վիրավորել հարձակվողին որովայնի շրջանում։ Ավելի ուշ հարձակվողը մահացել է», - հայտնել Է հեռուստաալիքի հաղորդավարը։
Փարիզի պրեֆեկտուրան աջակցություն է հայտնել ոստիկանության գործողություններին։ «Այսօր առավոտյան ոստիկանները սառնասրտություն են դրսևորել և դանակով զինված մարդուն չեզոքացրել Շառլ դե Գոլ օդանավակայանում», - նշվում է պրեֆեկտուրայի Twitter-ում:

Полиция открыла огонь на территории аэропорта Шарль-де-Голль
Полицейские открыли огонь из табельного оружия на территории аэропорта Шарль-де-Голль. Как передает ТАСС, об этом сообщил в среду телеканал BFM.
"Полицейские, дежурившие в аэропорту Шарль-де-Голль, применили оружие против злоумышленника, который угрожал им ножом", - указал ведущий выпуска новостей.
По его словам, нападавший не подчинился неоднократным требованиям положить нож и направился к правоохранителям с "угрожающим видом".
"Сотрудники полиции открыли огонь и ранили нападавшего в живот. Позднее нападавший умер", - сообщил ведущий телеканала.
Парижская префектура выразила поддержку действиям полицейских. "Сегодня утром полицейские проявили хладнокровие и нейтрализовали вооруженного ножом человека в аэропорту Шарль-де-Голль", - отмечается в Twitter префектуры.