Կատարում ՀՀ դեսպանն ու օրենսդիր մարմնի փոխխոսնակը քննարկել են երկու երկրների համագործակցությանն առնչվող հարցեր
Կատարում ՀՀ դեսպան Արմեն Սարգսյանն օգոստոսի 10-ին հանդիպում է ունեցել Կատարի օրենսդիր մարմնի՝ Մաջլիս ալ-Շուրայի /խորհրդատվական խորհուրդ/ փոխխոսնակ Տկն․ Համդա Բինթ Հասան բն Աբդալռահման ալ-Սուլեյթիի հետ։
Ինչպես հայտնում են Կատարում ՀՀ դեսպանությունից, հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանի և Կատարի միջև միջխորհրդարանական համագործակցության խորացմանն ու ընդլայնմանը, բարեկամության խմբերի միջև շփումների ակտիվացմանը, խորհրդարանական պատվիրակությունների փոխայցելությունների խթանմանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ։

Посол Армении в Катаре и вице-спикер законодательного органа обсудили вопросы сотрудничества между двумя странами
Посол Армении в Катаре Армен Саркисян 10 августа встретился с вице-спикером законодательного органа Катара – Меджлиса аш-Шура (Консультативный совет) г-жой Хамдой бинт Хассан аль-Сулейти. Как передает Aysor.am, об этом сообщает посольства Республики Армения в Кувейте.
На встрече обсуждался широкий круг вопросов, касающихся углубления и расширения межпарламентского сотрудничества между Арменией и Катаром, активизации контактов между группами дружбы, стимулирования взаимных визитов парламентских делегаций.