Լեհաստանում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի պատանեկան առաջնությունում Հայաստանի Հանրապետության հավաքական թիմի կազմում օգոստոսի 11-ին գերազանց մրցելույթներ ունեցավ ՀՀ Շիրակի մարզպետարանի Գյումրու մարզական բարձրագույն վարպետության դպրոցի սան Ալեքսանդրա Գրիգորյանը (անձնական մարզիչ՝ Քրիստինե Պետրոսյան)։
Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Շիրակի մարզպետարանը:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ եվրոպական ստուգատեսի 49 կգ քաշային կարգի ծանրորդուհիների մրցապայքարում մեր մարզուհին միանգամից նվաճել է 3 ոսկե մեդալ․ պոկում վարժաձև՝ 73կգ, հրում վարժաձև՝ 94 կգ և երկամարտ՝ 167 կգ։

Гюмрийская спортсменка на юношеском чемпионате Европы завоевала 3 золотые медали
На проходящем в Польше юношеском чемпионате Европы по тяжелой атлетике в составе сборной Армении 11 августа отлично выступила воспитанница Гюмрийской спортивной школы  высшего мастерства областной администрации Ширака Александра Григорян (личный тренер - Кристине Петросян).
Как передает Арменпресс, сообщение об этом распространила администрация Ширакской области.
В сообщении отмечается, что наша спортсменка в женских соревнованиях по тяжелой атлетике до 49 кг на чемпионате Европы завоевала сразу 3 золотые медали: в упражнении рывок - 73 кг, в упражнении толчок - 94 кг и в двоеборье - 167 кг.