Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը շարունակվում է. Չավուշօղլու
Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն խոսել է հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման մասին՝ ասելով, որ գործընթացը շարունակվում է և ձեռնարկվել են որոշ քայլեր այդ ուղղությամբ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին հայտնում է ադրբեջանական «ԱՊԱ» գործակալությունը՝ հղում անելով Ստամբուլում իր թղթակցին:
Ելույթ ունենալով Թուրքիայում ընթացող դեսպանների 13-րդ համաժողովում՝ Թուրքիայի արտգործնախարարն ասել է, որ Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը համաձայնեցվում է Ադրբեջանի հետ, ինչը որոշ անհանգստություն է առաջացնում Հայաստանում: Սակայն Չավուշօղլուն հավաստիացրել է, որ ե՛ւ Թուրքիան, ե՛ւ Ադրբեջանը «անկեղծ են»:
«Մենք ժողովրդավարական երկիր ենք: Ինչքան էլ որ կարգավորման գործընթացը երկկողմ լինի՝ հարկավոր է, որ մենք բոլորս քայլեր ձեռնարկենք Հարավային Կովկասում կայունության հաստատման համար», - ասել է Թուրքիայի արտգործնախարարը:

The Process of Normalization of Relations with Armenia Continues: Cavusoglu
Turkish Foreign Minister Mevlüt Cavusoglu spoke about the normalization of Armenian-Turkish relations, saying that the process continues and some steps have been taken in that direction, ARMENPRESS reports the Azerbaijani "APA" agency informs, referring to its correspondent in Istanbul.
Speaking at the 13th conference of ambassadors in Turkey, the Foreign Minister of Turkey said that the process of normalization of relations with Armenia is coordinated with Azerbaijan, which causes some concern in Armenia. However, Cavusoglu assured that both Turkey and Azerbaijan are sincere.
"We are a democratic country. Even though the normalization process is two-sided, it is necessary for all of us to take steps to establish stability in the South Caucasus," said the Turkish Foreign Minister.