ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի ավտոմեքենան և Սարուշեն համայնքի բնակիչների ավտոմեքենաները բախվել են իրար. 4 կին տեղում մահացել է
Ստեփանակերտ-Ասկերան ավտոճանապարհին այսօր՝ օգոստոսի 12-ին, ճանապարհատրանսպորտային պատահար է տեղի ունեցել, որի հետևանքով 4 կին տեղում մահացել է։ Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունը։
Օգոստոսի 12-ին ժամը 08:50-ին ճանապարհային ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոնում հաղորդում է ստացվել, որ Մելիքավան փողոցի 19/1 հասցեի դիմացի ճանապարհահատվածում ճանապարհատրանսպորտային պատահար է տեղի ունեցել:
Անմիջապես դեպքի վայր են մեկնել ՆԳ նախարարության Ոստիկանության և Արտակարգ  իրավիճակների պետական ծառայության օպերատիվ խումբը, Քննչական կոմիտեի քննչական խումբը։
Պարզվել է, որ նույն օրը ժամը 08:45-ի սահմաններում Մելիքավան փողոցի 19/1 տան դիմացի խաչմերուկում իրար են բախվել  ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի վարորդ Ի.Յ.-ի (ծնված 1992թ.) վարած «HAVAL H9» և Ասկերանի շրջանի Սարուշեն համայնքի բնակիչ Է.Գ.-ի (ծնված 1996թ.) վարած «ՎԱԶ- 2107»  մակնիշի ավտոմեքենաները։
ՃՏՊ հետևանքով «ՎԱԶ- 2107»-ի վարորդը  կոտրվածքներով և աջ թոքի ստորին բլթի սալջարդ ախտորոշմամբ տեղափոխվել է «Հանրապետական բժշկական կենտրոն»։
Վերջինիս ուղևորները՝ Հ. Գ.-ն (ծնված 1971թ., Ասկերանի շրջան գ. Սարուշեն), Ն.Դ.-ն (ծնված 1970թ., Ասկերանի շրջան  գ. Այգեստան), Լ. Մ-ն (ծնված 1972թ., Ասկերանի շրջան գ. Այգեստան) և Ս. Ս.-ն (ծնված 1966թ., Ասկերանի շրջան  գ. Այգեստան) տեղում մահացել են:

An accident took place Friday on the Stepanakert-Askeran motorway, as a result of which four women died on the spot. NEWS.am has learned about this from the Police of the Ministry of Internal Affairs of Artsakh (Nagorno-Karabakh).
At 8:50am a report was received at the operational control center of the traffic police that a road accident had occurred in Sarushen village.
It was found that around 8:45am an SUV, driven by Russian peacekeeping contingent driver I. Y. (born in 1992), and a car had collided at an intersection.
As a result, the driver of the car (Sarushen resident E. G., born in 1996) had sustained fractures and a laceration of the lower lobe of the right lung and was transferred to the Republican Medical Center of the capital Stepanakert.
His passengers - H. G. (Sarushen resident born in 1971), N. D. (Aygestan village resident born in 1970 city), L. M. (Aygestan village resident born in 1972), and S. S. (Aygestan village resident born in 1966)—had died on the spot.