ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի ավտոմեքենան և Սարուշեն համայնքի բնակիչների ավտոմեքենաները բախվել են իրար. 4 կին տեղում մահացել է
Ստեփանակերտ-Ասկերան ավտոճանապարհին այսօր՝ օգոստոսի 12-ին, ճանապարհատրանսպորտային պատահար է տեղի ունեցել, որի հետևանքով 4 կին տեղում մահացել է։ Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունը։
Օգոստոսի 12-ին ժամը 08:50-ին ճանապարհային ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոնում հաղորդում է ստացվել, որ Մելիքավան փողոցի 19/1 հասցեի դիմացի ճանապարհահատվածում ճանապարհատրանսպորտային պատահար է տեղի ունեցել:
Անմիջապես դեպքի վայր են մեկնել ՆԳ նախարարության Ոստիկանության և Արտակարգ  իրավիճակների պետական ծառայության օպերատիվ խումբը, Քննչական կոմիտեի քննչական խումբը։
Պարզվել է, որ նույն օրը ժամը 08:45-ի սահմաններում Մելիքավան փողոցի 19/1 տան դիմացի խաչմերուկում իրար են բախվել  ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի վարորդ Ի.Յ.-ի (ծնված 1992թ.) վարած «HAVAL H9» և Ասկերանի շրջանի Սարուշեն համայնքի բնակիչ Է.Գ.-ի (ծնված 1996թ.) վարած «ՎԱԶ- 2107»  մակնիշի ավտոմեքենաները։
ՃՏՊ հետևանքով «ՎԱԶ- 2107»-ի վարորդը  կոտրվածքներով և աջ թոքի ստորին բլթի սալջարդ ախտորոշմամբ տեղափոխվել է «Հանրապետական բժշկական կենտրոն»։
Վերջինիս ուղևորները՝ Հ. Գ.-ն (ծնված 1971թ., Ասկերանի շրջան գ. Սարուշեն), Ն.Դ.-ն (ծնված 1970թ., Ասկերանի շրջան  գ. Այգեստան), Լ. Մ-ն (ծնված 1972թ., Ասկերանի շրջան գ. Այգեստան) և Ս. Ս.-ն (ծնված 1966թ., Ասկերանի շրջան  գ. Այգեստան) տեղում մահացել են:

В Арцахе столкнулись автомобили миротворческого контингента РФ и жителя Сарушена: скончались 4 женщины
На автодороге Степанакерт-Аскеран 12 августа произошло ДТП, в результате которого погибли 4 женщины. Об этом сообщает NEWS.am ссылаясь на в пресс-службу полиции МВД Арцаха.
В центр оперативного управления Дорожной полиции 12 августа в 08:50 поступило сообщение о том, что на улице Меликаван произошла авария.
На место происшествия отправились оперативная группа Полиции МВД и Государственной службы по чрезвычайным ситуациям, следственная группа Следственного комитета.
Как оказалось, в тот же день около 08:45 на перекрестке перед домом, расположенном по адресу улица Меликаван 19/1, столкнулись автомобили марок ''HAVAL H9'', за рулем которого находился водитель российских миротворческих войск И.Я. (1992 г.р.) и ''ВАЗ-2107'', за рулем которого находился житель села Сарушен Аскеранского района Э.Г. (1996 г.р.).
Водитель ''ВАЗ-2107'' с переломами и ушибом правого легкого доставлен в Республиканский медицинский центр. Находившиеся в его машине Г.Г. (1971 г.р., село Сарушен Аскеранского района), Н.Д. (1970 г.р., село Айгестан Аскеранского района), Л. М. (1972 г.р., село Айгестан Аскеранского района) и С. С. (1966 г.р., село Айгестан Аскеранского района) на месте скончались.