Ուկրաինայում մեկնարկել է թուրքական «Բայրաքթար» անօդաչու թռչող սարքերի արտադրության գործարանի շինարարությունը: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է «Baykal Makine» ընկերության գլխավոր տնօրեն Հալուկ Բայրաքթարը։
Գլխավոր տնօրենն ասել է, որ իրենք արդեն սկսել են կառուցել «Բայքար» գործարանը, ինչպես նաև գիտահետազոտական ​​կենտրոնը և առաջավոր արտադրական կենտրոնը։
Երեքշաբթի օրը Թուրքիայում Ուկրաինայի դեսպան Վասիլի Բոդնարը հայտարարել էր, որ Ուկրաինայում թուրքական «Բայրաքթար» անօդաչու թռչող սարքերի արտադրության գործարանի կառուցումը կտևի մի քանի ամիս, իսկ գործարկումը հնարավոր է մինչև 2023 թվականի վերջ։

Строительство фабрики по производству турецких беспилотных летательных аппаратов Bayraktar началось на Украине. Об этом заявил генеральный директор компании Baykar Makina Халук Байрактар, передает в пятницу украинское информационное агентство УНИАН.
Гендиректор сообщил, что уже начали строить фабрику "Байкар", а также исследовательский центр и центр передового производства.
Во вторник посол Украины в Турции Василий Боднар сообщил, что строительство завода по производству турецких беспилотных летательных аппаратов Bayraktar на Украине займет несколько месяцев, а запуск возможен до конца 2023 года, передает ТАСС