© Yekaterina Shtukina/POOL/TASS
Ռուսաստանի Դաշնության Անվտանգության խորհրդի (ԱԽ) փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը կարծում է, որ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիի համար այլ տարբերակներ չկան, քան տրիբունալը կամ կատակերգական շոուներում երկրորդական դերերին վերադարձը։
Մասնավորապես, պատասխանելով ՏԱՍՍ-ի այն հարցին, թե ինչ արդյունք է տեսնում Զելենսկիի համար, գործիչը պատասխանել է. «Տրիբունալ կամ վերադարձ կատակերգական շոուներում երկրորդական դերերին»:
Մեդվեդևը նաև բացատրել է, որ նախորդ հինգշաբթի այցելել է Լուգանսկ՝ քննարկելու Լուգանսկի և Դոնեցկի Ժողովրդական Հանրապետությունների և այլ ազատագրված տարածքների բնակիչների պաշտպանությունը բարելավելու համար։
Քաղաքական գործիչը հավելել է, որ չի վախենում պատերազմական գոտում գտնվելուց. «Թող մեզանից վախենան»,- ընդգծել է նա։

© Yekaterina Shtukina/POOL/TASS
Заместитель председателя Совета безопасности (СБ) РФ Дмитрий Медведев считает, что для президента Украины Владимира Зеленского нет других вариантов, кроме трибунала или возврата на вторые роли в комедийных шоу. Ответы политика на вопросы по этой теме разместила в своем Telegram-канале в пятницу журналист Надана Фридрихсон, передает ТАСС
В секретариате зампреда СБ РФ подтвердили ТАСС аутентичность ответов. В частности, на вопрос о том, какой итог он видит для Зеленского, деятель указал: "Трибунал или возврат в комедийное шоу на вторые роли".
Медведев также пояснил, что посетил Луганск накануне в четверг для того, чтобы обсудить, как улучшить защиту жителей Луганской и Донецкой народных республик и других освобожденных территорий.
Политик добавил, что ему было не страшно оказаться в зоне боевых действий. "Пусть нас боятся", - подчеркнул он.