Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Սերգեյ Շոյգուի հետ
ՌԴ աշխատանքային այցի շրջանակում օգոստոսի 16-ին կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հանդիպումը ՌԴ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի հետ:
Ռազմավարական դաշնակից երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին, ինչպես նաև  Արցախում վերջին շրջանում արձանագրված զարգացումները և նշել, որ իրավիճակը շարունակում է լարված մնալ:
Կողմերը կարևորել են իրադրության հետևողական ու շարունակական կայունացման ուղղությամբ քայլերի ձեռնարկման անհրաժեշտությունը, շեշտադրելով Արցախում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող ռուսական զորախմբի դերակատարությունն այդ հարցում:
Հայաստանի և Ռուսաստանի պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարները գոհունակություն են հայտնել հայ-ռուսական ռազմական համագործակցության ներկա մակարդակի առնչությամբ և  քննարկել փոխգործակցության հետագա խորացման ծրագրերն ու հնարավորությունները:

В рамках рабочего визита в Россию министр обороны Армении Сурен Папикян 16 августа встретился с российским коллегой, генералом армии Сергеем Шойгу.
Главы оборонных ведомств двух стран-союзников обсудили ряд вопросов, касающихся региональной безопасности.
Папикян представил последние события на армяно-азербайджанской границе, а также в Арцахе и отметил, что ситуация продолжает оставаться напряженной.
Папикян представил последние события на армяно-азербайджанской границе, а также в Арцахе и отметил, что ситуация продолжает оставаться  напряженной.
Стороны подчеркнули важность шагов в направлении последовательной и продолжительной стабилизации ситуации, подчеркнув в этом вопросе роль российской военной группировки, выполняющей миротворческую миссию в Арцахе.
Главы оборонных ведомств Армении и России выразили удовлетворение нынешним уровнем армяно-российского военного сотрудничества и обсудили программы и возможности дальнейшего углубления взаимодействия.