ՀՀ նախագահը ցավակցական ուղերձ է հղել «Սուրմալու»-ում տեղի ունեցած ողբերգության առնչությամբ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած ողբերգության առնչությամբ ցավակցական ուղերձ է հղել:
«Երևանի «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած ողբերգությունը, որը խլեց բազմաթիվ կյանքեր, ընդհանուր դժբախտություն դարձավ մեր երկրի բոլոր բնակիչների համար։
Հայաստանի Հանրապետությունում հայտարարված սգո այս օրերին՝ ի հիշատակ տեղի ունեցած ողբերգության զոհերի, խորապես  ցավակցում եմ զոհվածների հարազատներին և կիսում կորստյան վիշտը: Շուտափույթ  ապաքինում եմ մաղթում վիրավորներին ու տուժածներին։
Ցանկանում եմ նաև իմ և բոլորիս անունից շնորհակալություն հայտնել Արտակարգ իրավիճակների նախարարության և քաղաքապետարանի աշխատակիցներին, մեր բժիշկներին, այլ պատկան մարմինների աշխատակիցներին, Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության ներկայացուցիչներին և մեր կամավորներին՝ անձնուրաց աշխատանքի համար։
Այս սարսափելի ողբերգության կապակցությամբ ևս մեկ անգամ մեր բոլոր քաղաքացիներին, տնտեսվարող սուբյեկտներին և իրավասու մարմիններին հորդորում եմ մշտապես լինել զգոն, խստագույնս պահպանել անվտանգության կանոնները, քանի որ Հայաստանի յուրաքանչյուր քաղաքացու կյանքն ու առողջությունն անգին են»:

Президент Армении выразил соболезнование в связи с трагедией в торговом центре "Сурмалу»"
Президент Армении Ваагн Хачатурян выразил соболезнования в связи с трагедией, произошедшей в ереванском торговом центре "Сурмалу".
"Произошедшая в ереванском торговом центре "Сурмалу" трагедия, которая отняла многочисленные жизни, стала общим несчастьем для всех жителей нашей страны.
В эти дни траура, объявленные в Республике Армения в память о жертвах произошедшей трагедии, глубоко соболезную родным погибших и разделяю скорбь от потери. Желаю скорейшего выздоровления раненым и пострадавшим.
Хочу также от своего имени и от имени всех нас выразить благодарность сотрудникам Министерства чрезвычайных ситуаций и Мэрии, нашим врачам, сотрудникам других соответствующих органов, представителям Армянского общества Красного Креста и нашим добровольцам за самоотверженную работу.
В связи с этой ужасной трагедией ещё раз призываем всех наших граждан, хозяйствующие субъекты и полномочные органы постоянно быть бдительными, строжайше соблюдать правила безопасности, поскольку жизнь и здоровье каждого гражданина Армении бесценны", - отметил Ваагн Хачатурян.