ՀՀ նախագահը ցավակցական ուղերձ է հղել «Սուրմալու»-ում տեղի ունեցած ողբերգության առնչությամբ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած ողբերգության առնչությամբ ցավակցական ուղերձ է հղել:
«Երևանի «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած ողբերգությունը, որը խլեց բազմաթիվ կյանքեր, ընդհանուր դժբախտություն դարձավ մեր երկրի բոլոր բնակիչների համար։
Հայաստանի Հանրապետությունում հայտարարված սգո այս օրերին՝ ի հիշատակ տեղի ունեցած ողբերգության զոհերի, խորապես  ցավակցում եմ զոհվածների հարազատներին և կիսում կորստյան վիշտը: Շուտափույթ  ապաքինում եմ մաղթում վիրավորներին ու տուժածներին։
Ցանկանում եմ նաև իմ և բոլորիս անունից շնորհակալություն հայտնել Արտակարգ իրավիճակների նախարարության և քաղաքապետարանի աշխատակիցներին, մեր բժիշկներին, այլ պատկան մարմինների աշխատակիցներին, Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության ներկայացուցիչներին և մեր կամավորներին՝ անձնուրաց աշխատանքի համար։
Այս սարսափելի ողբերգության կապակցությամբ ևս մեկ անգամ մեր բոլոր քաղաքացիներին, տնտեսվարող սուբյեկտներին և իրավասու մարմիններին հորդորում եմ մշտապես լինել զգոն, խստագույնս պահպանել անվտանգության կանոնները, քանի որ Հայաստանի յուրաքանչյուր քաղաքացու կյանքն ու առողջությունն անգին են»:

President Vahagn Khachaturyan’s Message of Condolences
The tragedy that occurred in the “Surmalu” shopping center in Yerevan, claiming numerous lives, became a common calamity for all the citizens of our country.
In these days of mourning declared in the Republic of Armenia, in memory of the victims of the tragedy, I express my heartfelt condolences to the relatives of the victims and share the anguish of the loss. I wish a speedy recovery to the wounded and injured.
On the behalf of all of us, I also want to thank the Ministry of Emergency Situations and the employees of the Municipality, our doctors, the employees of other relevant bodies, the representatives of the Armenian Red Cross and our volunteers for their selfless work.
In reference to this terrible tragedy, I once again urge all our citizens, economic entities and competent authorities to be constantly vigilant, to strictly observe safety rules, because the life and health of every citizen of Armenia are priceless.